24. 9. 2005 Vojtěch Gibiš

Jakub Šindel: Prohráli jsme si to sami!

Premiérový gól v sezoně vstřelil devatenáctiletý útočník Sparty Jakub Šindel. Jeho gólem Sparta v Třinci poprvé a naposledy v utkání vedla. Šikovný štírek připisoval prohru zejména povedeným brejkům soupeře a nedůrazné hře před vlastní brankou.
První třetinu začala Sparta pasivněji, prvních pět minut se Sparťané moc do šancí nedostávali. Petr Bříza musel dokonce v první třetině čelit 16 pukům, vystřeleným na jeho branku. “Trochu se projevila únava z dlouhé cesty. Je to skoro vždycky při dlouhém tripu. Musíme únavu vždycky zkrátka rozjezdit. A hlavně s tím vždy musíme počítat,“ komentuje mladý forvard. Hlavní důvody třinecké střelecké aktivity viděl však Šindel jinde. “My jsme se vždy hnali do útoku, ale oni se z toho utrhli a jezdili brejky. Ty jim vycházeli, nám tentokrát bohužel ne. Prakticky jsme jim výhru darovali sami,“ myslí si Šindel mladší.

Po první třetině byl stav 1:1, o jeho změnu se v šestadvacáté minutě postaral právě syn současného lodivoda Sparty. Přebral výbornou nahrávku od Tomáše Netíka, prosmýkl se okolo obránce Všetečky a přehodil beton ležícího brankáře Vojtka. Zaznamenal tak premiérovou trefu po návratu z půlročního působení v zámoří. Přitom ke gólu měl blízko již v minulých utkáních, ale smůla se mu takříkajíc přilepila na hokejku. “Seběhlo se to strašně rychle. Nevěděl jsem, zda se dostanu až k brankáři. Pak jsem se tam dostal, udělal kličku a vystřelil. Ale je pravda, že v minulých zápasech jsem měl smůlu. Dal jsem čtyři nebo pět tyček! Bylo to dost frustrující. Teď jsem se trefil, tak doufám, že to tam budete padat i dál.“

V utkání mohli televizní diváci vidět spoustu šancí, hrálo se stylem nahoru – dolů. Což je vždy atraktivní pro diváky a hráče, méně již pro trenéry. “Jsem brejkový hráč, proto by mi podobná hra vyhovovala. Ale základem je vždy vycházet z dobré obrany,“ konstatuje nejlepší nováček extraligy sezony 2003/2004. Sparťané si mohou vyčítat zejména nedůraz či nepokrytí hráče před vlastní brankou. Z pěti inkasovaných gólů lze této nedostatečné herní činnosti přičíst čtyři trefy Ocelářů. “Hráli jsme v obraně špatně. Kolem branky jsme nechávali soupeři prostor. Jak jsem již řekl, prohráli jsme si to sami. Je to každopádně velká škoda. Je ale pravda, že nám chybí tři beci ze základní sestavy. A nahradit hráče jako je Jirka Vykoukal je velice těžké,“ hledá důvody prohry útočník draftovaný Chicagem.

Pouhopouhé tři vyloučené hráče přinesla dohrávka šestého kola Tipsport extraligy. Jakub Šindel si navzdory tomu nemyslí, že se hrálo v rukavičkách. “Kdo ten zápas viděl, mohl si obrázek udělat sám. Dle mého mělo být přesilovek víc. Kdyby jich bylo víc, mohlo totiž utkání dopadnout úplně jinak,“ míní mladý talent. Ten v Třinci hrál opět v útoku s Romanem Vopatem a Tomášem Netíkem, kteří se snaží produkovat tvrdou hru do těla. “Už jsme spolu několikrát hráli. “Néťa“ je rychlý, umí dobře přihrát. Roman zas odvádí hodně černé práce. A tvrdé hry se nebojím. Vlastně hraji tvrdě taky,“ směje se člen reprezentační dvacítky. Hned za 21 hodin po utkání v Třinci naskočí Holešovičtí do duelu proti Pardubicím, hraném na bouřlivém ledě pardubické ČEZ Areny. “Musíme hlavně v obraně hrát mnohem disciplinovaněji než v Třinci. Pokud se nám to povede, můžeme v Pardubicích uspět,“ uzavírá Jakub Šindel.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli