21. 11. 2002 Redakce

Jan Gusta Havel oslavil šedesátiny

Příjemná atmosféra zavládla v neděli v T-Mobile Areně. Jan "Gusta" Havel tu se svými kamarády oslavil šedesáté narozeniny. V exhibičním zápase proti sobě nastoupila mužstva LEGEND ČESKOSLOVENSKÉHO HOKEJE a SPARTY PRAHA 1962-76. Mezi pozvanými byly hokejové osobnosti jako Jožo Golonka, Jiří Holík, František Černík nebo Vladimír Martinec. Na straně Sparty se objevila jména Tomáše Jelínka, Miroslava Kuneše, Davida Volka nebo Pavla Richtra.
Po půlhodinovém nástupu, kdy tři tisícovky diváků aplaudovali jednotlivým hokejovým legendám, zazpíval Milan Drobný nejdříve slovenskou a poté českou národní hymnu (sparťanskou nikoliv). Utkání zahájil slavnostním buly Václav Klaus. Samotný zápas se odehrával za přátelské atmosféry a vtipných glos slovenského sudího Okoličányho, který kvůli příliš fér vedenému utkání vylučoval za přestupky, které hokejová pravidla neznají.

Sparťan Zajíček, hrající jako jediný se štítkem, dostal dvě minuty . Jednu přesilovku hráli sparťané za to, že ještě žádnou neměli. V závěru zápasu požádal rozhodčího o vyloučení Pavel Richter, prý proto, že jej neměl kdysi rád. Výsledek utkání dostal konečnou podobu až v poslední minutě, kdy František Černík vyrovnal na 7:7. Tomu však předcházel náskok Sparty a mohutný finiš reprezentantů.

Mezi střelce se zapsali Kochta, Jar. Látal, Honc, Jelínek, Holý, v týmu Legend Nový, Šťastný, Válek, Černík. Na obou stranách se trefili Volek a "Gusta" Havel, kteří si po druhé třetině utkání hraného na 2x15 a 1x20 minut převlékli dresy.

Na závěr dostal "Gusta" od sportovního ředitele Sparty Miroslava Kuneše černý sparťanský dres s číslem 60, odvezl si skútr a fanoušci Sparty se s ním loučili skandováním Havel na Hrad. Večer zakončilo společné fotografování hráčů obou mužstev, rozhodčích, trenérů, i těch, kteří se v utkání na brusle nepostavili. Jan "Gusta" Havel tak oslavil své šedesáté narozeniny!