17. 2. 2013 Tereza Velikovská

Jan Hanzlík: Zranění Sičáka s námi otřáslo

L i t v í n o v - Obrana Holešovických, ve které operuje i služebně nejzkušenější sparťan JAN HANZLÍK, přišla hned v úvodu souboje na severu Čech o Vladimíra Sičáka. Nakonec sparťané prohráli 1:4 a odjeli z ledu Vervy bez bodů. "Neklesáme ale na mysli, z posledního místa jsme se dostali až do šestky přímo postupujících. Žádná deka na nás není," ujišťuje Hanzlík.

Litvínov doma před duelem se Spartou neprohrál už osm zápasů v řadě, čím to podle vás je?
Jejich sérii doma jsme nijak nevnímali, nevím, čím to je. Nás tlačí bota vepředu, nedáváme góly. Skóre 1:4 vypadá strašně, ale neřekl bych, že nás dnes nějak přehrávali. Nebylo to tak jednoznačné, spíš rozhodly přesilové hry a oslabení.

Dávali jste si nějak speciálně pozor na Viktora Hübla s Františkem Lukešem, obávané ofenzivní duo černožlutých?
Samozřejmě, připravovali jsme se na ně. Víme, že oba dva umí dávat góly a jsou tu jasně nejproduktivnější. Bohužel Hübl nám jednu branku dal, v přesilové hře. Dobře to sehráli a my je neubránili, ale jejich produktivitu jsme měli na paměti a připravovali jsme se na ně.

Hned v úvodu zápasu jste přišli o jednu z opor defenzivních řad Vladimíra Sičáka, bylo to znát?
Rozhodně, Vláďa hraje v první obranné dvojici. Nevypadalo to s ním moc dobře a s každým z týmu to otřáslo. Naštěstí to dobře dopadlo a byl jenom na šití. Potom přišel faul i na druhé straně a první třetina byla celkově taková rozháraná, bylo tam hodně trestů a nemohli jsme se do toho dostat.

Ve druhé třetině po vyrovnávací trefě Tenkráta jste byli jasně lepší, soupeře jste tlačili, ale přišly dva rychlé góly a vše se obrátilo…
Přesně tak. Dali jsme gól na 1:1 a najednou jsme začali hrát, byli jsme všude první. Měl nám tam padnout nějaký gól, protože potom jsme bohužel dostali dva rychlé góly a bylo už v podstatě po zápase.

Poté, co jste udělali fantastickou šňůru výher, se nyní už čtyři zápasy nedaří získat tři body, nestraší vás to trošku?
Série jedenácti výher byla samozřejmě skvělá, teď už máme na kontě čtyři prohry, z toho jsme ale dvakrát brali alespoň bod. Byly to duely s těžkými soupeři, ale chceme být do šestky a připravovat se na play off, takže není dobré, že se na nás teď dotahují soupeři zespoda. Musíme zase hrát svůj hokej, který jsme hráli, a ještě dvakrát nebo alespoň jednou vyhrát.

Zhoršuje se nějak v týmu nálada, která byla určitě před reprezentační pauzou skvělá?
Když vyhrajeme jedenáctkrát v řadě, tak je samozřejmě nálada úplně jiná. Ale neklesáme na mysli, z posledního místa jsme se dostali až takhle nahoru do šestky přímo postupujících. Není to až tak, že bychom teď na sobě měli nějakou deku.

Chybí vám vepředu nemocný Petr Ton?
Chybí, je to střelec, postrádáme i Jardu Svobodu, který také dává góly a je platným hráčem. Za poslední zápasy jsme nedali moc branek a jejich absence je znát. Oba dva už trénují, nevím, jestli už naskočí v úterý, ale po jejich návratu budeme určitě silnější.