23. 11. 2004 Vojtěch Gibiš

Jan Hanzlík opět skóroval

V dnešním utkání byl jedním z nejviditelnějších hráčů dvaadvacetiletý obránce Jan Hanzlík. Nejenže zářil v defenzívě, ale připsal si také gól a asistenci. Z nenápadného obránce se tak pomalu stává jeden z pilířů sparťanské defenzívy.
“Dnes jsme nastoupili velmi dobře. Dali jsem dva góly. Ale pak jsme přestali hrát a mysleli jsme, že nám to tam samo napadá. Bohužel se ale neopakoval zápas s Karlovými Vary, a ty branky tam nenapadaly. Mohli jsme jim dát tři, čtyři góly a nedali. Naštěstí nás v bráně podržel „Pépé“ a díky jemu jsme to vyhráli,“ myslí si defenzivní bek.

Přesně po sto sekundách hry se Jan Hanzlík prosadil střelecky. Hanzlíkovu střelu zřejmě tečoval za Vojtkova záda třinecký Martynek. „Dal jsem letos tři góly a dva z toho byli vlastňáky. Tentokrát si to tam asi srazil Martynek.“

Jan Hanzlík má velmi zajímavou statistiku co se týče branek vstřelených na domácím kluzišti. Zatím střílel branky pouze když hrála fotbalová Sparta domácí zápas Ligy mistrů. “To je pravda. Zrovna mě na to upozorňovali kluci v kabině. Vždy když se někam společně chystáme, že prý dám gól.“ Vidina fotbalového svátku se jistě hráčům vkrádala do hlavy, a odlákávala myšlenky na hokej. “Trenéři nás na to upozorňovali. Zdůrazňovali nám ať se soustředíme na hokej, a potom ať si teprve vychutnáme fotbal. Naštěstí to vyšlo,“ usmívá se dnes dvoubodový obránce.

Přesto to dnes nevypadalo, že by se sparťanští hráči soustředili pouze na hokej. „Hráli jsme dnes dost nekoncentrovaně. Mysleli jsme, že nám tam góly spadnou samy. Třinec je už v Čechách třetí den. Možná proto byli v první třetině tak špatní. Později se utkání vyrovnalo, ale nakonec jsme zabrali,“ hodnotí mladý bek. Po vyhraném zápase se celá hokejová Sparta vydala podpořit své fotbalové kolegy. “Pět nebo šest lidí jde na živo. Zbytek nás jde na plátno. Hezky do teplíčka na večeři. Zítra máme volno, takže si popovídáme.“

Jan Hanzlík nastupuje od začátku sezóny ve dvojici s Karlem Pilařem, za útokem zámořských posil. “Díky bohu hraji za lajnou z NHL. Takže mám spíše defenzivní úkoly. Když jsem dnes vstřelil gól, říkali mi kluci ať občas vyjíždím dopředu. Karel Pilař je ale hodně ofenzivní bek, a já mám na útočení ještě čas. Jsem ještě mladý a musím se podřídit Karlovi. V juniorce jsem byl hodně ofenzivní, vyhrál jsem kanadské bodování celé ligy. Uvidíme jak to bude do budoucna. Každý rok se mění styl hry každého hráče,“ myslí si dvaadvacetiletý obránce.

Na začátku sezóny byl Jan Hanzlík ten defenzivnější, a Karel Pilař si připisoval kanadské body jako na běžícím páse. Nyní se situace pomaličku vyrovnává. “Zrovna dnes jsme si opět řekli, že je to trochu jednotvárné, a že by jsme si to měli občas prohodit. Řekli jsme si, že to občas budeme hrát také přese mne. Myslím si, že mi to i docela klapalo. Dvakrát mi to Karel dal, já jsem mu to jednou nevrátil. To se trošku rozčiloval, udělal díru do ledu, ale jinak dobrý,“ usmívá se Jan Hanzlík.

Dnes byl opět velkou oporou mladý brankář Tomáš Pöpperle. „Je to naše jistota. V brankovišti se pohybuje strašně rychle. Minutu před koncem mohl dát Třinec gól do prázdné branky. On se otočil a hokejkou to vyrazil. Byl to zákrok na několik Zlatých helem.“

Sparta momentálně řeší otázku, zda se spolehnout na mladého náhradníka Pöpperleho, či angažovat zkušenějšího brankáře. Kdyby by bylo na Janu Hanzlíkovi, zůstal by Tomáš Pöpperle jedničkou. „Je to těžké. Tomáš je sice mladý brankář, ale zranění Petra Břízy je tak na čtyři týdny. Takže na Spengler Cup by měl být Petr připravený. Nechal bych chytat Tomáše. Tandem s Petrem funguje dokonale. Děláme si se spoluhráči legraci, že jsou jako táta se synem. Břízka má osmnáctiletého syna a Tomášovi je dvacet,“ uzavírá se smíchem Jan Hanzlík.

Čtvrtý zápas ve sparťanském dresu odehrál vysoký obránce Atlanty Ivan Majeský. Své prozatímní působení zhodnotil velmi krátce. „Hledám se. Pomalu se do mužstva zapracovávám. Ještě to bude chvíli trvat. Ten hokej je tu jiný.“ Dnešní nepříliš pohledné utkání mnoho pohledných akcí nepřineslo. “Hlavní je, že jsme vyhráli. Začali jsme dobře, ale pak jsme si to zkomplikovali. Máme tři body a to je nejdůležitější.“