2. 10. 2005 Lucie Vítková

Jan Marek je hrdým sparťanem

Ve čtvrtek, krátce po tréninku, si na fanoušky udělal čas útočník Sparty Jan Marek. Nejproduktivnější hráč Pražanů přišel dobře naladěn a s chutí odpovídal na více než sto vašich otázek. Řada z nich jej pobavila, nezapomněl příznivcům ani poděkovat. Odpovědi naleznete ZDE!
Šikovný útočník s kouzelnýma rukama přispěchal pouze v tričku a kraťasech. S úsměvem na tváři si pročítal otázky a odpovídal s vážnou tváří. Spousta dotazů se točila okolo jeho působení ve Spartě a prvotních problémech s Prahou. “Už jsem si zvykl a ve Spartě jsem opravdu šťastný,“ odpovídal bez váhání.

Důkazem je také prosba, kterou směrem ke všem příznivcům vyslal. “S přítelkyní bychom se chtěli v Praze usadit natrvalo, konkrétně v Dolních Chabrech,“ říkal. O chvíli později větu doplnil o speciální přání, třeba bude vyslyšeno. “V této lokalitě hledáme bydlení, ale nemůže žádné sehnat. Kdyby jste někdo o něčem věděli, budu rád, když mi pomůžete,“ vzkazoval čtenářům oficiálních stránek.

Po sezóně Markovi končí v Holešovicích smlouva, sní o NHL, nebrání se také zahraničnímu angažmá. Ovšem rád by zůstal také ve Spartě, která mu přirostla k srdci. “Jsem sparťanem a jsem na to hrdý,“ odpovídal na jednu štiplavou otázku. Jeden z třineckých fanoušků se otázal, kamže patří jeho srdce, ani zde Marek nezaváhal. “Nyní už patří do Sparty. Přestože jsem pod Beskydami prožil pět let, tady jsem moc spokojený a šťastný,“ konstatoval věrohodně.

O svém bývalém působišti se rozpovídal hlouběji. Na roky u Ocelářů vzpomíná rád. “Měli jsme výborné mužstvo,“ vzkázal do Slezska. “Moc rád třeba vzpomínám na čtvrtfinálový zápas se Spartou, který jsme otočili, i když už jsme byli jednou nohou vyřazeni,“ vrací se do minulosti člen širšího reprezentačního mužstva.

Reprezentace je Markovým snem, touží si zahrát na olympijských hrách nebo mistrovství světa. “Mé šance jsou mizivé, přesto naděje umírá poslední, říká. Před osobním úspěchem dává přednost týmovému vítězství. “Vítězství v kanadském bodování bych vyměnil za titul se Spartou,“ prozradil rodák z Jindřichova Hradce.

Slovo titul skloňoval Marek snad ve všech pádech. Před dvěma lety mířil do Sparty s touhou uspět a dokázat něco velikého. Zatím se mu to nepodařilo, ale talentovaný centr se nevzdává. “Vyhrajeme letos, máme kvalitní mužstvo. Největším konkurentem nám bude Slavie, ale i tu porazíme a pohár nad hlavu zvedneme my,“ je přesvědčen. “Nebyl bych správným sparťanem, kdybych si myslel něco jiného,“ odpovídal dalšímu příznivci.

VŠECHNY ODPOVĚDI JANA MARKA NALEZNETE ZDE!