7. 10. 2013 Tereza Velikovská

Jandač: V derby musíme hrát zodpovědněji

Poprvé v této sezoně ztratili sparťané na domácí půdě body. Po pěti tříbodových výhrách v Holešovicích přerušily stoprocentní bilanci Vítkovice. Ty vedly už 3:0, zásluhou hattricku Jaroslava Hlinky sice Sparta srovnala, ale ve třetí třetině opět dvakrát inkasovala a na body už nedosáhla. „V podstatě jsme pořád dotahovali, soupeř tentokrát vyhrál zaslouženě,“ konstatoval po prohře 4:6 kouč Holešovických JOSEF JANDAČ.

První dvacetiminutovka se týmu tentokrát vůbec nepovedla, nic se v ní nedařilo. Kde byla chyba?
Soupeř byl v první třetině rychlejší, u všeho byl dřív. My jsme tam dělali zbytečné a hloupé chyby především směrem dozadu. Na druhou stranu je to první utkání, které jsme ztratili doma.

Co padlo o první přestávce v kabině?
Snažili jsme se kluky spíš zklidnit. Věděli jsme, že jsme vyrobili hloupé chyby. Šancí si soupeř vytvořil ještě daleko víc, ale podržel nás Tomáš Pöpperle. Od stavu 0:3 jsme se snažili mužstvo spíš vyburcovat.

Josef Jandač

Ve druhé třetině se tým dokázal zvednout a zásluhou hattricku Jaroslava Hlinky dokonce srovnat a dostat se tak zpět do zápasu…
Když už to bylo 0:3, tak jsme se ještě dobře zvedli. Byli jsme v laufu, dali jsme tři góly a hráli jsme dobře, takže jsem věřil v úspěch. Do třetí třetiny jsme šli s tím, abychom už nedělali žádné zbytečné a hloupé chyby, ale bohužel jsme je vyrobili. Inkasovali jsme laciný gól a už jsme se z toho nedokázali oklepat. V podstatě jsme pořád dotahovali, soupeř vyhrál zaslouženě.

Na body tentokrát čtyři branky nestačily. Je tedy cílem zlepšit defenzivní činnost týmu?
Bylo to hodně podobné utkání tomu v Liberci, prostě přestřelka. Do zápasu jsme vstoupili blbě, jestli s tím chceme něco udělat, tak prostě musíme nějaké góly. Zvednout se během krátké doby ve druhé třetině z 0:3 na 3:3, toho si hodně cením. Na druhou stranu děláme chyby dozadu. Víme o nich, pokusíme se na tom zapracovat. Aby to nebyl hurá hokej, nebo to byl hurá hokej s body pro nás.

Jaký je stav obránce Karla Pilaře, který v průběhu zápasu odstoupil kvůli zdravotnímu problému?
Zatím nevíme přesně, ještě musí jet na vyšetření. Vypadá to na nějaké svalové zranění.

Stejně jako v předchozích zápasech, i tentokrát v ofenzivě jasně dominoval první útok složený ze třech zkušených hráčů, kteří chodí i na přesilovky. Jak se díváte na to, že se k nim zatím ostatní útoky nejsou schopné připojit?
První lajna chodí na přesilové hry, ale na druhou stranu je umí sehrát a proměnit. Je však pravda, že bychom potřebovali, aby se přidali i další hráči.

První domácí prohra přišla zrovna před pátečním derby se Slavií, bude to mít na hráče nějaký vliv?
Derby je derby, dnešní prohra na to nemá žádný vliv. Ať bychom dneska vyhráli nebo prohráli, tak se zápas hraje až v pátek, takže je do té doby dost času. A hlavně derby je vždy něco jiného, každý hráč ví, že se hraje jako o život. Doufám, že si to hráči uvědomí a že v derby předvedeme výrazně zodpovědnější výkon do obrany.