22. 8. 2003 MiG

Jednou se vrátíme, notovali si v Kravařích Hlaváč a Výborný

Dva bývalé sparťany, kteří v Holešovicích strávili velkou část své kariéry, „pohltil“ i v letošní přestávce Jágr Team. V Kravařích se připravují s dalšími hráči z NHL na novou sezónu a v pátek nastoupili proti Spartě, který zařadil utkání proti hvězdám z NHL poprvé na listinu přípravných zápasů.
Hrát proti Spartě byla pro oba dva hokejisty, kteří nyní působí v zámořské NHL, novinka. Zvláštními pocity však netrpěli. „Trénujeme tady a je jedno, s kým hrajeme,“ neřešil situaci David Výborný. Od pondělí se parta kolem Jágra připravuje na zimním stadiónu v Kravařích a Sparta byla prvním soupeřem, se kterým výběr utkal. „Ale je každopádně lepší, že nastoupíme proti mužstvu z extraligy, než proti někomu z první ligy,“ našel pozitivum útočník Columbusu.

Ani pro šestadvacetiletého odchovance Sparty Jana Hlaváče nebyl duel proti svému bývalému klubu ničím zvláštní. „Je to sice první zápas proti Spartě, ale velkou vědu z toho nedělám. Hlavně abychom zahráli dobrý hokej pro lidi,“ projevil přání.

Zvláštní chuť souboje proti Spartě možná trochu utlumilo současné složení holešovického kádru. V týmu je dnes jen několik hráčů, které dvojice bývalých sparťanů zná ze společného působení v Praze. „Netýká se to jen Sparty, je to celosvětový trend, že se hráči v klubech stále více vyměňují,“ nepodivoval se Výborný.

Dobří kamarádi „Vejba“ a „Bubák“, jak se oběma hráčům říká, spolu kdysi ve Spartě strávili skvělá léta. Hlaváč odešel z klubu v roce 1999 a nemá tak na rozdíl od Výborného, který ještě rok zůstal, český titul. „Chybí mi, to je pravda,“ pozvedl koutky Hlaváč. „Rád bych ho někdy získal.“

I proto se chce jednou do Holešovic vrátit. „Určitě. Nevím za jak dlouho, ale určitě bych se vrátit chtěl. Kam jinam než do Sparty. Jsem rodilý Pražák, tak jedině do Prahy,“ navnazuje sparťanské příznivce Hlaváč. Loni hráč Caroliny sice ještě nemá za mořem smlouvu, ale čeká, že by se to mohlo zanedlouho změnit. „Už se to blíží, i ty peníze. Teď se jedná o bonusy, ale je to na dobré cestě,“ prozrazuje k současnému vyjednávání s New York Rangers, kde strávil svoji první sezónu v Americe.

Návrat do Prahy má naplánován i osmadvacetiletý Výborný, který má za sebou tři sezóny v Columbusu. Tu poslední přitom může hodnotit jako osobně nejvydařenější. „Do tří let se chvi vrátit. Nejsem v kontaktu s vedením Sparty, ale počítám s tím. Sparta bude na prvním místě,“ nepochybuje Výborný.