26. 11. 2005 Vojtěch Gibiš

Jiří Vykoukal si návrat do zápasu moc neužil

Velezkušený obránce Jiří Vykoukal se dá označit zatím za jednoho z hráčů, kterým letos štěstí nepřeje. Poté, co zmeškal prvních pár zápasů sezony, se Vykoukal objevil v třech utkáních, ve kterých si připsal dvě asistence. Ale problémy s kolenem musel ofenzivní bek nakonec řešit operací. V utkání 27. kola proti Litvínova se Vykoukal opět objevil v sestavě Sparty, ale odehrál pouhých 21 minut a poté opět odstoupil.
Moc jste si asi váš návrat neužil, že?
Užil jsem si jen něco přes dvacet minut. Pak mi zase v koleni trochu píchlo, tak jsme nechtěli dále riskovat.

To píchnutí přišlo po nějakém souboji?
Zkazil jsem rozehrávku za brankou a snažil jsem se to napravit. Ale moc jsem na to asi dupnul a projela mi kolenem bolest.

Neměl jste v první chvíli obavy, že jste si obnovil vaše problémy s kolenem?
Ani moc ne. Ale byl jsem samozřejmě hodně zklamaný, že už nemohu dále pokračovat.

Vaše léčba po operaci byla delší, než se čekalo. Byly při ní nějaké komplikace?
Tohle není otázka pro mě, ale pro lékaře. Nedokážu tedy odpovědět, proč to bylo delší.

Pociťujete ještě v koleni nějakou bolest?
Bolest stále cítím. Důležité je, že se s tou bolestí dá hrát.

Zápas nedokončili čtyři hráči Sparty. Byla to náhoda nebo důsledek agresivní hry Litvínova?
Myslím si, že se občas stane, že je nějaký zápas, kdy několik hráčů odstoupí. Jen doufám, že nejde o nic vážného a všichni budeme připraveni na zápas s Libercem.

Zůstali jste v kabině čtyři hráči, co jste tam dělali?
Angel Nikolov jel do nemocnice, někdo šel na masáž, šlapali jsme také na kole, někdo zase koukal na zápas v televizi.

Uspíšil váš návrat na led také fakt, že se v obraně Spartě zatím moc nedaří
Samozřejmě jsem chtěl týmu pomoci. I s trenéry jsem se domluvil, že by bylo dobré kdybych nastoupil. Ale škoda, že to bylo jen na dvacet minut. Hlavní ale je, že jsem vyhráli a odehráli jsme celkem povedený zápas.

Co jste vůbec říkal práci obrany během první poloviny ligy?
Celé mužstvo dělalo velké chyby, nejen obránci. Nahrávali jsme třeba protihráčům na hokejku a to nás hodně sráželo dolů. Jen doufám, že se to teď zlepší. Už na Slavii jsem hráli padesát minut dobře a pak jsem opět začali dělat chyby, které jsem dělali v předchozích zápasech od začátku.

Jak je těžké naskočit po dvouměsíční pauze?
Kluci jsou rozehraní, já to mám trochu ztížené tím zraněním. Ale na zápas jsem se velmi těšil. Musím se postupně dostat do formy, ještě to není úplně ono.