7. 10. 2004 Vojtěch Gibiš, Lucie Vítková

Jsem rád, že jsme vyhráli, říká spokojeně Jan Marek

Zápas Sparta načala ve velkém stylu. Po 13 minutách vyhnala zkušeného Pruska z branky a zaslouženě vedla 3:0. Poté se ale dostala do útlumu a 40 minut sřílely góly jen hostující Vítkovice. Sparta ale nakonec zápas dovedla do vítězného konce. O to více výhra těšila domácí hráče i trenéry.
Hru vítkovického mužstva hodnotil na tiskové konferenci asistent trenéra Svozila Aleš Tomášek: "My jsme odehráli dva výborné zápasy minulých kolech, dnes jsme ale tady odehráli strašnou první třetinu, protože jsme stáli, Sparta bruslila a my jsme se jen dívali. Postupem času jsme se do toho dostali, ale za stavu 3:0 už se hraje těžko. Hru jsme sice srovnali, ale i tak si myslím, že v dnešním zápase byla Sparta lepší. Nedala spoustu šancí,včetně trestného střílení. Udělali jsme spoustu chyb, včetně té poslední, kde jsme nevyhodili kotouč a poté nepokryli hráče před odkrytou brankou."

Leo Gudas, asistent trenéra Lenera, hodnotil utkání takto: " Já bych chtěl pochválit výkon soupeře, že zápas za jasného výsledku nevzdal a také bych chtěl pochválit naše mužstvo za předvedený výkon a za přístup k zápasu. Cením si i toho, že i za stavu 3:0 jsme hráli dál a to i poté, když jsme dostávali laciné góly. Je škoda, že jsme ve druhé třetině neproměnili pár vyložených šancí, ale jinak jsem s celým mužstvem spokojen.

V utkání se 8 body prezentovala pětice složená z hráčů NHL. K jejich výkonu se vyjádřil Leo Gudas takto: "Já jsem s jejich hrou velmi spokojen. Hráči si museli zvyknout na jinou hru, na jiné rozměry kluziště, a ze začátku jim trochu vadila ta červená čára. Teď se do toho dostávají a já si myslím, že jsou to hráči, kteří jsou přizpůsobiví a jejich výkon bude ještě stoupat."

Nejvíce byla na ledě vidět byla druhá pětka, kterou vede Jan Marek s Chabadou a Tonem na křídlech, která jako jediná zůstává stále pohromadě: „Myslím si, že nám to s Petrem a s Martinem skvěle klape. Vytváříme si mnoho šancí, ale druhá věc je, že by je to chtělo také více proměňovat,“ ví šikovný centr. O to více si váží výhry v dnešním nelehkém utkání: „ Jsem hrozně rád, že jsme dneska vyhráli, protože jsem nedal spoustu šancí a bylo by špatné, kdyby Vítkovice vyrovnaly a zápas skončil remízou, pak bych si ty šance asi hodně vyčítal,“ kaje se nadaný útočník. Asi největší šanci zahodil ve 23. minutě, když neproměnil trestné střílení: „Já si nemyslím, že bych ho udělal špatně. Naopak si myslím, že jsem to povedl celkem dobře. Brankář Pinc už byl na druhé straně, ten blafák jsem mohl zakončovat do prázdné branky, jenže se mi puk omotal okolo hokejky a odskočil mi o led. Samozřejmě to byla také moje chyba, ale malinko v tom byl i led,“ hledá důvody Jan Marek.

První tři zápasy v extralize má za sebou obránce Josef Melichar. Zkouší porovnávat nejvyšší českou soutěž s kanadskoamerickou NHL: „ Rychlostně a technicky jsou obě ligy srovnatelné, možná v Čechách se hraje více technicky,“ dodává Josef. „Ale na druhou stranu tady nejsou osobní souboje tak časté jako v NHL. S pukem tady mám malinko více času a snažím se s tím vypořádat,“ říká urostlý bek z Pittsburghu. V obranné dvojici brázdí extraligové stadiony s další posilou z NHL, s Karlem Pilařem: „Mě je celkem jedno s kým hraji, ale s Karlem se mi hraje výborně Mluví na mě, já na něj a to mi pomáhá,“ pochvaluje si spolupráci mladý bek.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila