25. 10. 2006 Vojtěch Gibiš

Jsme málo důrazní před brankou, přiznal Ptáček

Sparťané si připsali třetí porážku v řadě, přičemž všechny tři duely prohráli na kluzištích soupeřů. Kladno využilo čtyři přesilovky, stejně jako v minulém utkání Slavia. “Jsme málo důrazní, soupeři mají hodně tečí,“ hledal příčiny neubráněných oslabení kapitán František Ptáček.
Sparťané hráli v posledních dvou zápasech sedmnáctkrát v oslabení, přičemž Slavia a Kladno osmkrát sparťanská vyloučení potrestali. Kde ale vězí příčina toho, že najednou začali hráči úřadujícího mistra tolik inkasovat při hře v oslabení, netuší ani František Ptáček. “Těžko říct. Asi jsme ubrali z důrazu před brankovištěm a vůbec z důrazu v naší třetině. Necháváme soupeře zavést puk k nám do pásma a z toho se to odvíjí. Musím o tom ještě přemýšlet, zeptejte se mě na to zítra,“ komentoval bezprostředně po utkání sparťanský zadák.

Ačkoliv na nedisciplinovanost doplatili sparťané již v neděli v Sazka Areně, nevyhnuli se ani devíti vyloučením na Kladně. “Některé zákroky byly na obou stranách stejné. Musíme se příště faulů vyvarovat, rozhodčí nám totiž nic nedarují.“ Sparta ve všech třech prohraných duelech vždy inkasovala jako první. “Chtěl bych říct, že to nemá žádný význam, ale tak to není. Roli to hraje, není příjemné dotahovat náskok soupeře. I když je to jen o jeden gól, tak se soustředíte na útok a pak inkasujete. V posledních třech zápasech jsme dostali jen dva góly ze hry pět na pět. Tam tedy problém není. Ale musíme zapracovat na hře při nestandardním počtu hráčů na ledě,“ analyzoval poslední porážky sparťanský odchovanec.

Říká se, že se každý tým na Spartu vybudí, což mohlo platit i v minulých třech utkáních. Velmi dobrými výkony totiž udělali Spartě čáru přes rozpočet tři mladí brankáři. V Litvínově Jaroslav Hűbl, na Slavii Lukáš Hronek a na Kladně dvacetiletý Jakub Lev, který zastavil pětačtyřicet střeleckých pokusů Pražanů. “Určitě je to pro ty mladé kluky motivace, že hrají zrovna proti Spartě. Nám by to ale mělo být jedno. Vytvořili jsem si hodně šancí, ale gólů jsme moc nedali. Chce to víc klidu v koncovce a více na ní zapracovat,“ hledal recept na zisk tří bodů v dalších zápasech dvaatřicetiletý obránce.

Sparta dokončí sérii čtyř zápasů venku v pátek v pardubické ČEZ Areně. “V Pardubicích si budeme muset dát pozor na oslabení, vidíme jak nám nejdou. A také na individuální chyby, dnes jsem třeba jednu vyrobil já. Občas totiž vyrobíme velkou hrubku, z které dá soupeř jednoduchý gól.“ Od této sezony nosí Ptáček na svém dresu kapitánské céčko. Je tedy i na něm, aby mužstvo pomohl vytáhnout z neúspěšné série. “Už jsme si něco řekli po tomhle zápase, nemluvilo se nám lehce. Delší povídání bude asi později, je lepší nechat hlavu vychladnout a probrat to až v dalších dnech,“ prozradil František Ptáček.