21. 10. 2014 Tereza Velikovská, Marek Kratochvíl

Junioři hráli s reprezentační osmnáctkou

Sparťanská juniorka, která po devatenácti extraligových kolech kraluje tabulce s 41 body a čtrnácti výhrami, se v úterý 21. října v Rokycanech střetla reprezentací do 18 let. Za národní tým nastoupili do utkání zakončujícího přípravný kemp i tři sparťanští starší dorostenci. Ti se nakonec spolu se svými spoluhráči radovali z vítězství 4:2.

Do vedení šli jako první sparťané, a to díky proměněnému trestnému střílení v podání Vojtěcha Augustina. Národní tým srovnal v polovině zápasu zásluhou Dufka, do vedení ho poslal v úvodu třetí části Ďurač. Sparťané dokázali odpovědět a srovnat na 2:2 deset minut před koncem zápasu v přesilové hře díky Petru Literovi. Úplný závěr zápasu ale patřil osmnáctce, která se prosadila ještě dvakrát. Na branky Dymáčka i Furcha si připsal asistence sparťanský reprezentant Martin Svoboda. V reprezentačním dresu nastoupil ještě dva sparťané - Martin Jandus a Ondřej Procházka.

Kouč Stránský: Pro kluky to bylo hodně prestižní

Kouč sparťanské juniorky Darek Stránský byl po utkání spokojený hlavně s první třetinou, kterou jeho svěřenci vyhráli 1:0. "V té druhé jsme se už dostali pod tlak. Musím přiznat, že po vyrovnávacím gólu se osmnáctka hodně zvedla a pořádné nám zatápěla. Ve třetí třetině jsme srovnali gólem z přesilovky, takže se to pro nás vyvíjelo zajímavě. Bohužel přišel zbytečný faul šest minut před koncem to byla největší kaňka, protože to by se nemělo stávat," litoval.

Soupeř totiž právě v početní výhodě odskočil na 3:2 a nakonec dokráčel v výhře 4:2. "Škoda, protože třetí třetina byla v našem podání určitě lepší, než ta druhá. Čtvrtý gól osmnáctky, to už byla krásná akce. Myslím, že kdybychom nedostali gól v oslabení, tak jsme mohli uhrát lepší výsledek. Šlo sice o přátelák, ale pro kluky je to prestižní, zahrát si proti osmnáctce. Každý zápas je výborný, tohle mělo náboj z obou stran," pochvaloval si.

Reprezentant Svoboda: Chtěl jsem se ukázat

Hned dva body za dvě asistence si v národním dresu připsal sparťanský starší dorostenec Martin Svoboda, který pravidelně nastupuje i za juniorku. "V první třetině to od nás nebyl moc dobrý výkon, druhou a třetí třetinu už jsme hráli to, co jsme chtěli. Začali jsme Spartu přehrávat herně i fyzicky. Zahrát si proti Spartě byl super pocit. S klukama hraju celou sezonu, bylo zvláštní zahrát si proti nim. Samozřejmě jsem se před nimi chtěl ukázat jako lídr, protože v týmu jsem jeden z nejmladších. Myslím, že z individuálního hlediska mi dnešní zápas docela vyšel," byl po duelu spokojený.

Kapitán juniorky Krudenc: Škoda, že jsme to nedotáhli

Duel s reprezentačním výběrem hodnotil pozitivně i kapitán a nejproduktivnější hráč sparťanské juniorky Václav Krudenc. "Že to bude zajímavý zápas jsme věděli už od začátku. Hrát proti reprezentaci je samozřejmě prestižní a chtěli jsme vyhrát. Na druhou stranu, šlo o přípravný zápas uprostřed soutěžního období, takže dostali šanci i hráči, kteří nehráli v poslední době vůbec, nebo hráli méně," popisoval.

Kvitoval i to, že si zahrál proti spoluhráčům z klubu. "S klukama od nás z týmu jsme se samozřejmě hecovali, to k tomu patří, jen škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. V pátek nás ale čeká další kolo extraligy, na které se musíme připravit, zpestření to však bylo dobré. Vždy je lepší hrát zápas, než jen trénovat," potvrdil po duelu v Rokycanech.

Czech U18 - HC Sparta Praha U20 4:2

Branky a nahrávky: 33. A. Dufek (Wágner), 46. Ďurač (Anděl, Suchý), 55. Dymáček (Svoboda, Franc), 58. Furch (Svoboda) – 16. Augustin (TS), 51. Litera (Vokurka, Klindera). Rozhodčí: Sýkora, Šindler – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Sestava CZE U18: Růžička (30. Vladař) – Hájek, Šnajnar, Kaňák, Bartko, Doudera, Adámek, Franc – Anděl, Suchý (C), J. Dufek – Martin Svoboda, Dvořák (A), Dymáček – Kusý, Furch, Ďurač – A. Dufek, Wágner, Ondřej ProcházkaMartin Jandus.

Sestava HC Sparta U20: Slijusarčuk – Knobloch, Vokurka, Kolář, Kadeřávek, Slavíček, Kalina, Březina – Klindera, Krudenc (C), Linda – Lojka, Augustin, Polesný – Brejcha (A), Györi, Litera – Pulkrab, Bláha.