24. 10. 2016 Jakub Borovský

Junioři prohráli, mladší dorost ničí soupeře

Sparťanské mládežnické týmy i tento týden bojovaly o další vítězství. Junioři k oběma duelům vyjeli na led soupeře, ani jednou se však z výhry neradovali. S Jihlavou prohráli 4:5, v Brně pak 1:4. Starší dorostenci odehráli ve třech dnech tři utkání, z devíti možných bodů jich získali pět. Mladší dorostenci stále nepoznali chuť porážky. V Ústí nad Labem vyhráli jasně 7:1.

Junioři

• Umístění: 10.
  • Body: 24
  • Bilance: 7-1-1-8
  • Skóre: 51:57

Junioři pražské Sparty odehráli poslední dvě utkání na ledě soupeře. V pátek je hostili hráči Jihlavy. Pražané sice byli ti, kdo vstřelil první branku, soupeř ale odpověděl hned pěti. Sparťané sice dokázali snížit na rozdíl jediné branky, více ale nestihli a po prohře 4:5 nebrali ani bod. Napravit porážku mohli junioři o den později na ledě Komety Brno, tedy týmu, kterému patřila v tabulce DHL Extraligy juniorů první příčka. Svěřenci Pavla Gefferta nedokázali na brněnské hokejisty nalézt recept a prohráli 1:4.

• Skóre: 62:55

Starší dorostence čekala porce tří zápasů ve třech dnech. Všechny soupeře sparťané přivítali na domácím ledě v Tipsport areně. Ve čtvrtečním vyrovnaném utkání se muselo rozhodovat až v nájezdech, kde výhru 2:1 zařídil úspěšným pokusem Marcel Čížek. V pátek přijeli na pražský led chomutovští hráči. S Piráty sehrála Sparta velmi vyrovnaný zápas, který rozhodl v osmatřicáté minutě hostující Navrátil a zajistil Chomutovu tři body za vítězství 4:3. Posledním soupeřem byla Plzeň. Utkání se z pohledu sparťanů nevyvíjelo příliš dobře, když po dvou třetinách prohrávali 1:3. Svěřenci Richarda Žemličky ale dokázali neuvěřitelný obrat a čtyřmi góly ve třetí třetině si zajistili výhru 5:3

• Skóre: 91:25

Mladší dorostenci pokračují v parádním představení v této sezóně. Vyhrát dokázali i dvanácté utkání, tentokrát nedali šanci hráčům Ústí nad Labem, kteří na domácím ledě nedokázali rozjetým sparťanům vzdorovat. Pražané tak slavili vítězství 7:1. K hranici 100 vstřelených branek jim tak nyní schází už pouhých devět přesných pokusů. V tabulce skupiny západ ELIOD Extraligy mladšího dorostu jim patří první příčka. Na druhé Letňany mají náskok tří bodů a ještě jeden zápas k dobru.

ONLINE: Neděle 23. října – HC Slovan Ústí nad Labem - HC Sparta Praha 1:7