26. 8. 2014 Tomáš Lichnovský

Junioři v nové sezoně zatím neprohráli!

Sparťanská juniorka vstoupila do letošní extraligové sezony ve velkém stylu. V prvních čtyřech utkáních si připsala čtyři vítězství, což ji s celkovým součtem 10 bodů zajišťuje průběžné druhé místo v tabulce. Další zápas mají svěřenci trenéra Dareka Stránského, který v článku mj. hodnotí úspěšný vstup do nového ročníku, na programu v pátek 5. září doma proti Kladnu.

Největší stopou prvního utkání proti brněnské Kometě byl bezpochyby čtyřbrankový příděl holešovického kapitána Václava Krudence, který se tak výrazně podílel na otočení vývoje zápasu a celkovém vítězství domácích 7:4. Utkání proti Pardubicím nabídlo sice jen tři branky, ale opět ukázalo, že pražský celek dokáže po slabším úvodu přidat, a nakonec soupeře dokonce přestřílet až do vítězného konce – tentokrát na konečných 2:1.

Telegrafické shrnutí:

• 2. místo v tabulce
  • celkové skóre 16:10
  • nejproduktivnější hráč – Václav Krudenc (6+0), nejlepší střelec ligy
  • brankář Lukáš Langer (94,35 %), 2. místo v lize

Následoval dvoudenní výjezd na Moravu, kde se Sparta postavila nejprve Vítkovicím a poté Třinci. Obě utkání rozhodly až samostatné nájezdy. Přestože ve Vítkovicích trápila Holešovické častá vyloučení, bod navíc jim zajistil povedeným blafákem Martin Procházka (2:3sn).

Ve třinecké Werk areně domácí tým kapituloval (3:4sn) po úspěšném nájezdu Václava Krudence, se šesti nastřílenými brankami nejlepšího střelce ligy. Ztráta dvou bodů z možných dvanácti řadí Spartu na druhé místo tabulky za Vítkovice, které mají stejný počet bodů, ale lepší celkové skóre.

Postřehy kapitána Václava Krudence:

„Povedl se nám super start do sezony. Sice jsme dva body ztratili, ale pořád máme čtyři cenné výhry. Navíc jsme ukázali, že hrajeme jako tým, často byla vidět obrovská obětavost. Začátek sezony je hrozně důležitý, aby mohla v týmu nastat taková větší pohoda, která je teď v kabině opravdu cítit. Jsou to ale pořád jen čtyři zápasy a všichni víme, jak je sezona dlouhá, takže zůstáváme nohama na zemi a chceme vyhrávat dál, abychom byli co nejúspěšnější.“

S trenérem Stránským o povedeném vstupu do sezony:

Jaké jsou vaše první dojmy ze startu do sezony?
Dojmy jsou samozřejmě pozitivní. Tak skvělý vstup do sezony jsme si plánovali jen v těch nejkrásnějších snech, jak se říká. Chtěli jsme uspět v prvních dvou domácích zápasech, ale také přivézt nějaké body z Moravy. Vyšlo nám to, i když ve Vítkovicích a v Třinci až na penalty. Ale je to krásný vstup. Jen jsme si na sebe upletli bič, protože musíme v podobných výkonech pokračovat dál.

Co se týče vstupu do jednotlivých zápasů, Sparta musela ve třech utkáních dotahovat náskok soupeře. V čem je problém?
Opravdu nevím, potýkali jsme se s tím i loni. Letos na Spartu nastoupil nový kondiční trenér a u domácích utkání má na povel rozcvičení před utkáním. To je na té nejvyšší možné úrovni, takže hráči jsou do utkání, co se týče přípravy organizmu, připraveni úplně luxusně, takže v tomto příčinu nevidím. Dotahování nám sice jde, ale stojí nás spoustu sil.

„Cením si toho, že už na úvod sezony se ukázalo, jak hráči ctí fair-play.“
– o gestu třineckého útočníka Ondřeje Kovařčíka, který v rozhodující fázi zápasu upozornil rozhodčí na svou mylně uznanou branku

Úvod sezony zatím skvěle sednul také triu útočníků Krudenc, Pulkrab, Augustin...
Zaplať pánbůh za to, že se klukům daří. Hráli velkou část loňské sezony spolu, takže jsou na sebe zvyklí. Navíc jsou zase o rok starší a hokejově se posunuli výš. Nechali jsme je u sebe taky v přípravě a ukazují, že si rozumí. Vaškovi to tam zatím padá nejvíc, ale kvalita je u všech tří hráčů, takže je jen otázkou času, kdy se výrazněji prosadí také oni.

Brankář Langer čelil celkem 177 střelám, což je nejvíce z celé ligy. Nedávají obránci útočníkům soupeře příliš prostoru?
V domácích utkáních jsme na střely vyhrávali my, ale venku jsme hráli dost oslabení. Tam jsme právě nasbírali velkou spoustu střel na naši bránu. Nicméně velká většina z nich nebyla až tak nebezpečná, protože hráči stříleli třeba z velké vzdálenosti. Ale musím uznat, že hlavně ve venkovních utkáních nás Lukáš podržel, chytal skvěle a body z venkovních zápasů jsou ve velké míře jeho zásluhou.