9. 10. 2013 Tereza Velikovská

Klubovým statistikám kralují Piskáček a Ton

Sparťané mají za sebou prvních deset extraligových kol, ve kterých vybojovali 18 bodů za šest výher a čtyři prohry. A jak si vedli individuálně? Hned devět z celkových 38 branek týmu nastřílel PETR TON, který vede i v produktivitě, úspěšnosti a četnosti střelby. V obraně je nejvytěžovanějším mužem JAN PISKÁČEK, který je na čele také v Radegast Indexu bojovnosti. Podívejte se na podrobné statistiky sparťanů po prvních deseti kolech!

Kdo by byl před startem sezony s obměněným a nabitým kádrem řekl, že nenápadná posila z Kladna si svými výkony řekne o pozici klíčového obránce. Čtyřiadvacetiletý Jan Piskáček ale od prvního kola upevňuje svou pozici. Nastoupil do devíti zápasů a společně s Karlem Pilařem tvoří první obrannou dvojici. „Upřímně jsem to nečekal. Čekal jsem spíš, že budu bojovat o nějakou pozici v týmu. Naštěstí se mi daří, musím to zaklepat. Jsem zatím spokojený,“ usmívá se.

Jan Piskáček

Kromě toho, že je nejvytěžovanějším hráčem týmu a na ledě stráví v průměru 19 minut a tři sekund na zápas, také vede společně s Pilařem ve statistice +/- s +11 body. A v neposlední řadě nastřádal už osm gólových asistencí. Na premiérovou trefu v dresu Sparty zatím čeká. "Přišel jsem s tím, že mám hrát především do obrany. Bohudík dostávám hodně prostoru, takže přicházejí i kanadské body. To je milé a doufám, že to tak bude pokračovat,“ věří Piskáček.

To, že je společně s Jaroslavem Hlinkou a Tomášem Rolinkem nejpilnějším nahravačem týmu, souvisí podle něj především s tím, že často nastupuje za těmito dvěma ostřílenými veterány a kanonýrem Petrem Tonem. A to i v přesilových hrách. „Samozřejmě z toho vyplývají ty moje asistence. Když dostanu prostor a jsou tam se mnou výborní střelci, tak z toho pramení, že se mi daří bodovat,“ uvědomuje si.

A aby těch prvenství nebylo málo, kraluje Piskáček v rámci sparťanského týmu také v tzv. Radegast Indexu bojovnosti, který se počítá z bodů +/-, hitů a zblokovaných střel. S +49 je navíc sparťanský bek třetí v celé extralize za karlovrským Gulašim a libereckým Výtiskem. „To, jak si v něm vedu, už mi pár lidí řeklo. Samozřejmě to potěší, ale hlavně se snažím hrát tak, aby to přinášelo týmu výsledky. Nějaké bodování bojovnosti je věc druhá. Je to jenom dílčí úspěch, malá část toho, co dělá výsledky,“ zhodnotil skromě Piskáček.

Podrobné statistiky sparťanských hráčů po 10. kole:

GÓLY

60
25
0

Poznámka: ve statistice úspěšnosti střelby jsou v závorce uvedené góly a celkový počet střel, u úspěšnosti vhazování jsou v závorce buly vyhraná a buly celkově. Radegast Index se počítá z bodů +/-, hitů a zblokovaných střel.

KAŽDÁ ČTVRTÁ STŘELA NALEZLA CÍL.
Kanonýr Petr Ton je nejen nejproduktuktivnějším, ale také nejpřesnějším střelcem. Na branky soupeřů už vyslal 37 střel, cíl nalezl devětkrát. Má tedy procentuální úspěšnost 24,3 %.