22. 8. 2013 HC Sparta

Kočí zůstává, bude trénovat a možná i hrát!

Zajímavá dohoda vznikla mezi HC Sparta Praha a Davidem Kočím. Populárnímu hokejistovi skončila po minulé sezoně smlouva a dlouho se rozmýšlel, jakým směrem povedou jeho další kroky. Nakonec je z toho prodloužení spolupráce se Spartou, kde bude působit hned v několika pozicích. Mimo jiné i jako řízný hráč, který bude připraven v případě potřeby naskočit do extraligového kolotoče.

David Kočí se po definitivním návratu ze zámoří v říjnu 2011 rozhodl zakotvit v klubu svého srdce, ve Spartě. Nyní, po necelých dvou sezonách v extralize, stál před otázkou, co dál. Rozhodl se zůstat v organizaci holešovického klubu, kde bude působit jako asistent trenéra u staršího dorostu, skaut pro mládežnické kategorie a také jako hráč. V případě potřeby se objeví na ledě i v extraligových kláních.

„Stál jsem před otázkou, jak dál naložit se svou kariérou. Chtěl bych se v budoucnu naplno věnovat trenéřině, ale stále mě to táhne i na led,“ vysvětluje David Kočí. „Když jsme se s vedením klubu dohodli na určitých variantách, vzal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou a nakonec se rozhodl přijmout tuhle. Jsem moc rád, že zůstávám ve Spartě. To jsem si přál.“ Kočí už v minulé sezoně nedostával na ledě tolik prostoru a i vzhledem k novému pravidlu o nasazování mladých hráčů by do budoucna jeho zápasové vytížení nebylo plnohodnotné, čehož si byl vědom. I to byl důvod pro nový směr v jednání se Spartou.

Dvaatřicetiletý borec ve Spartě vstoupil do velkého hokeje a nikdy se netajil tím, že v české extralize si nedovede příliš představit působení v jiném dresu. „David je sparťan a my i on jsme chtěli, aby u nás dál působil. Nakonec došlo k oboustranné dohodě a jsme moc rádi, že bude dál v organizaci Sparty,“ tvrdí sportovní manažer Patrik Martinec. Jako asistent kouče Pavla Gefferta bude trénovat starší dorost a věnovat se i skautingu. O tom, za jakých okolností či jak často se Kočí objeví v extraligovém dresu Sparty na ledě, bude rozhodovat trenérský štáb Pražanů.

„Dohoda zní tak, že David se bude udržovat v tréninkovém procesu, aby mohl v případě potřeby zasáhnout do hry,“ popisuje kouč Josef Jandač. „Samozřejmě víme, v čem je jeho přínos. Je to hráč, který dokáže zvýšit agresivitu a získat na ledě respekt u soupeřů. Vše se bude řešit v sezoně podle aktuální situace. David s touto dohodou souhlasil a myslím si, že jeho působení bude pro Spartu přínosné.“