25. 11. 2006 Tomáš Kubánek

Kolusz: Chtěli jsme odčinit minulý debakl

Poněkud exoticky působí v českých hokejových končinách jméno Marcina Kolusze, mladého polského útočníka, který v dresu Třince načíná už druhou sezonu mezi extraligovou elitou. Spartě sice gól nedal, ale blýsknul se několika nebezpečnými akcemi, i díky nímž bylo utkání až dokonce velmi napínavé.
"Byl to dobrý zápas, ale bohužel jsme prohráli," začíná trochu smutně lámanou čechopolštinou s hodnocením utkání Marcin Kolusz. "Moc jsme chtěli odsud nějaký bod odtud odvézt, a tak jsme se na zápas pečlivě připravili. Udělali jsme však víc chyb v obraně, kterých Sparta využila."

Pro diváky v T-Mobile Aréně začalo střetnutí asi trochu nečekaně. Třinečtí měli více ze hry, tvořili si šance a brzy si dokonce vynutili dvojnásobnou přesilovku. "Mysleli jsme si, že to oni na nás skočí a budou mít tlak, ale bylo tomu naopak. Měli jsme ze začátku trochu víc místa, šance, mohli jsme dát nějaký gól. Bohužel nám dneska přesilovky moc nešly, to se někdy stává," lituje promarněné příležitosti polský útočník ve službách Třince.

Když už se Oceláři v přesilovkách neprosadili, nepovolili využití početní výhody ani Spartě. Navíc sami jednou v oslabení skórovali. A to ještě Kroupa svůj nájezd proměnil ihned po návratu z trestné lavice. "Je to hodně o bojovnosti a hře srdcem. Chtěli jsme i v oslabení vzít Spartě vedení a vyrovnat."

Také počátek třetí třetiny vypadal nadějněji pro Slezany, avšak opět to byli domácí, kdo strhnul nerozhodný stav na svou stranu. "Měli jsme tlak, ale sparťané se dobře bránili, a pak přišel gólový protiútok. Myslím si, že kdybychom ten gól vstřelili my, už bychom utkání do vítězného konce dovedli."

V prvním letošním vzájemném měření sil deklasovali Holešovičtí Třinec na jeho vlastním ledě 9:2. "Pamatovali jsme si to, proto jsme se pečlivě na tento zápas připravili. Chtěli jsme ukázat, že tamta porážka byla jenom vyjímka a že umíme hrát hokej i se Spartou."

foto: hokej.cz