22. 9. 2003 MiG

Koncem týdne by mohl nastoupit Pilař za Spartu

Obránce Toronta Karel Pilař se možná brzy objeví v sestavě pražské Sparty. Nyní trénuje s mužstvem v Holešovicích, a než uzavře svůj kontrakt za mořem, mohl by nastoupit k několika zápasům v extralize.
„Je to podobný případ jako u Martina Havláta. Karel už je zdravý a byl s mužstvem pětkrát na ledě,“ informoval sportovní ředitel Sparty Miroslav Kuneš, podle kterého by trenér Hadamczik rád hráče použil k několika zápasům. S delším pobytem na Spartě spíše nepočítá: „Pilař asi nakonec půjde za moře, je jen nepatrné procento, že by mohl zůstat tady,“ předpovídá Kuneš.

Pětadvacetiletý obránce by podle něj byl pro mužstvo přínosem. „Je jen otázka, jak se bude cítit a jakou bude mít kondici. Hokej hrát umí. V úterý nebo ve středu by se mělo rozhodnout, zda nastoupí. Pokud ano, mohli bychom hrát v pátek v Pardubicích na čtyři pětky."

Podle informací, které zveřejnil minulý týden deník Sport, je Pilař, jenž prodělal vleklé potíže se srdečním svalem, již zdravotně v pořádku a jeho testy prokazují skvělou kondici. Hráč začal na Spartě trénovat minulý týden. "Během pauzy jsem nezahálel, samozřejmě mi ale chybějí zápasy,“ prohlásil pro deník Sport.