2. 10. 2011 Nikol Bobková

Konečně se mi podařilo kluky podržet, ulevil si brankář Pöpperle

Zažil perný večer. Brankář Tomáš Pöpperle čelil na jihu Čech osmatřiceti střelám domácího Mountfieldu a stal se strůjcem sparťanského vítězství. „Chytalo se mi dobře,“ pousmál se dobře naladěný muž zápasu.

Sparťanské vítězství se na jihu Čech nerodilo snadno. Svěřenci trenéra Jandače dvě třetiny marně hledali recept na gólmana Kováře, naopak jeho protivník v kleci Pražanů prožíval horké chvilky. „Věděli jsme, že to bude těžké. Z Českých Budějovic se body příliš nevozí. Mají dobře zorganizovanou obranu. Klobouk dolů před klukama, hráli trpělivě,“ oddychl si po utkání maskovaný muž Sparty.

Tomáš Pöpperle

Ten si nejvíce zachytal ve druhé třetině, kdy se počet zákroků blížil dvacítce. Většina z nich byla z řad náročných, Pöpperle byl však k nepřekonání. „Chytalo se mi dobře, bylo to i vidět. Konečně se mi podařilo kluky podržet a dotáhnout je k vítězství,“ pousmál se. „Důležité bylo, že Budějovice neodskočily o dvě branky, pak už by se to těžko dohánělo,“ uvědomoval si.

„Když má člověk hodně práce, není čas přemýšlet nad tím, co se může či nemůže stát. Snažil jsem se chytat a nepřemýšlet nad tím, jaký je vývoj,“ nestěžoval si šestadvacetiletý muž na vytíženost v utkání.

Jediným mužem, který dokázal Pöpperleho překonat byl v samém závěru první třetiny útočník Květoň, jež využil přesilovou hru. A obdržená branka Sparťany pořádně zaskočila. „Byla spíše nešťastná. První třetinu jsme neodehráli příliš dobře, přesto jsme dokázali najít cestu k vítězství, což je důležité a posiluje to naše sebevědomí,“ pochvalovala si jednička Sparty mezi tyčemi.

Zápasem v Českých Budějovicích skončil trip Pražanů po hřištích soupeřů. Z Brna, Pardubic a Českých Budějovic vytěžili sedm bodů, v Holešovicích tak musí panovat spokojenost. „Je to perfektní, kdo by to byl řekl. Byly to těžké zápasy a už se těšíme domů před naše fanoušky,“ uzavřel rodák z východních Čech.