23. 11. 2002 MiG

Kubinčák hledá ve Spartě šanci

První zápas v dresu Sparty absolvoval v pátek třiadvacetiletý Vojtěch Kubinčák. Hráč, který přišel výměnou za Pavla Kašpaříka z Liberce, startoval v týmu úřadujícího mistra na žhavém pardubickém ledě. Nastoupil s dresem bez jmenovky, jeho hostování se upeklo teprve ve čtvrtek.
V Liberci se trápil. Zatímco před rokem v Litvínově držel prapor potápějícího se mužstva a získal třicet bodů, od začátku této sezóny zaznamenal jedinou asistenci, gól žádný. "Byl jsem zraněný, pak jsem uspěchal návrat," hledá důvody svého strádání. Měsíc nic nedělal a po čtyřech trénincích naskočil do extraligy. "Měl jsem raději tři týdny jen trénovat."

"Navíc Litvínov hrál svůj styl a Pepa Jandač v Liberci po mě chtěl něco jiného." Nemohl si zvyknout, což by snad pomohlo, aby začal dávat branky. "Měl jsem taky trochu smůlu, třeba jsem nastřelil tyčku. Tak jsem do toho zapadl," bilancuje útočník, který v prvním zápase oblékl dres s číslem sedmnáct. "Dostal jsem ho narychlo. Budu mít dvaačtyřicítku." Přechod do Sparty je pro většinu hráčů velkým plus. "Asi je to povýšení. Liberec má mančaft, se kterým vybojoval postup z první ligy. Sparta, to je o něčem jiném. Co hráč, to hvězda."

Silnějšího soupeře si nemohl na rozdýchání v novém klubu přát. "Dařila se nám první třetina, Pardubice jsme do ničeho nepustili." Pak ovšem Spartu položily vlastní chyby. Kubinčák je ve Spartě na hostování do konce sezóny. Doufá, že nebude mít za čas stejný problém, kvůli kterému odešel Kašpařík. "Je to pro mě výzva. Udělám všechno pro to, abych se dostal do druhé nebo třetí lajny," plánuje. "Je tu daleko blíž i do reprezentace, Sparta hraje lepší hokej." Doufá, že se s novými spoluhráči sehraje, zatím s týmem absolvoval jediné rozbruslení.