15. 2. 2015 Jiří Liebreich

Kumstát velí z Klubu střelců: Defenziva!

Ačkoliv Sparta v duelu se Zlínem ani jednou neprohrávala, z dramatického a atraktivního duelu bere "jen" dva body. Po málo vídané přestřelce 7:6p se do Klubu hokejových střelců deníku Sport zařadil PETR KUMSTÁT, holešovická věž tradičně postavená před brankou soupeře. A byl to právě urostlý forvard, který otevřel skóre utkání, čímž završil součet svých extraligových a reprezentačních branek na rovných 250.

Vstoupil jste do Klubu hokejových střelců deníku Sport, panuje radost?
V novinách jsem si přečetl, kolik kterému hráči chybí gólů. Věděli to i kluci. Proti Zlínu to nakonec vyšlo. Stoprocentně to byl můj typický gól – z dorážek, z mého prostoru kolem brány.

Bylo symbolické, že vám na gól přihrával Lukáš Pech?
Jo, vyšlo to tak, že Lukáš vystřelil a já jsem poté dorážel. Měl jsem radost. V sezoně jsem tolik gólů nedal, takže jsem si musel delší dobu počkat.

Čekal jste, že se v zápase se Zlínem strhne takováto přestřelka?
To asi ne. Trenéři nám říkali, že Zlín dostal za posledních 13 zápasů nějakých 19 gólů, jsou vyhlášení pro svou defenzivu. Byla naše chyba, že jsme ztráceli vedení.

Petr Kumstát

Co rozhodlo atraktivní podívanou?
Dali jsme gól, vedli jsme 4:1. Klíčové byly naše chyby, kterým se musíme vyvarovat, protože jich bylo hodně. Tolik gólů dostávat nemůžeme.

Vzpomenete si na první extraligovou branku?
Svůj první gól v extralize jsem dal právě tady na Spartě. Bylo to golfákem od modrý. To jsem měl ještě mřížku na helmě. Budu tak mít dva puky s logem Sparty. (smích)

Jak moc bylo důležité, že jste ze zápasu vytěžili alespoň dva body?
Před třetí třetinou jsme si řekli, že zápas musíme vyhrát. Vedli jsme 6:5, v oslabení jsme ale často inkasovali. Jsou tam střely, teče… Zlínu se povedlo vyrovnat. Od začátku prodloužení bylo vidět, že chceme vyhrát a dva body se nakonec přiklonily na naši stranu.

Máte na puky ze speciálních gólů nějaké výsostné úložiště, třeba vitrínu?
Zatím to mám v bytě ve sklepě. Místo si na ně najdu, zase tak moc jich také nemám. (smích)

Čím si vysvětlujete, že ani za stavu 0:3, 1:4 a 3:5 ze strany Zlína nepřišlo zaváhání, nebo zmatkování? Vypadalo to, že soupeř moc dobře ví, co dělá, a nakonec došel za bodem…
To je přesně ono – oni hrají tu svou hru, a proto jsou úspěšní. To bychom se potřebovali naučit. Za stavu 4:1 pro Zlín by právě on hrozně těžko dostával góly. Oni by si vedení pohlídali. Je proti nim hrozně těžké hrát, když vedou. To my, my jsme jim to ještě ulehčili. V play off je jejich styl hrozně účinný. Snad se poučíme. Neříkám, že budeme betonovat, protože i Zlín, když jde do útoku, tak je schopný šance využívat. Musíme zapracovat na defenzivě.