28. 1. 2014 Daniel Ryl

Liberec patří na vyšší příčky, uznává Rolinek

Kapitán sparťanské lodi se opět dostává do zápasového rytmu a proti Bílým Tygrům odehrál většinu zápasu ve čtvrté formaci po boku Dominika Simona a Miroslava Formana. TOMÁŠ ROLINEK v úterním duelu nebodoval, přesto měl radost ze zisku tří bodů. Zároveň pochválil brankáře Tomáše Pöpperleho a také soupeře, který v Holešovicích bojoval a potvrdil, že se s ním musí počítat.

Tomáši, liberecký tým se nedal lacino, přesto jste si připsali další tři body. Jste spokojeni také s výkonem?
Výkon byl dobrý. Snažili jsme se hrát zodpovědně od obrany, i když tam okénka byla. Když se jim ale podařilo ujet, tak nám to pochytal Tomáš, za což mu patří velký dík. Chtěli jsme hrát zodpovědně a vyhrát, protože jsme věděli, že bojují o předkolo a my jsme jim tu nechtěli darovat body.

V první třetině jste na Liberec vlétli, ale s postupem času tempo hry opadalo. Rozhodl o vítězství váš náskok po dvou třetinách?
Nemyslím si, že by tempo hry opadlo, ale po druhé třetině jsme si říkali, že musíme hrát dobře dozadu a tlačit se do šancí. Stačilo, aby nám dali jeden gól, potom druhý a mohlo to vypadat jinak. Zlomilo se to v té druhé třetině, kdy Petr proměnil nájezd a přidali jsme rychlý třetí gól. Myslím si, že v našem aktuálním rozpoložení není tým, který by proti nám dokázal během třetí třetiny stáhnout ztrátu tří branek, nebo ten zápas otočit.

Při pohledu na tabulku by se mohlo zdát, že byste Liberec měli přehrávat, ale všechny zápasy této sezony byly vyrovnané. Čím to podle vás je, že s vámi Liberec dokáže držet krok?
Oni by měli být mnohem výš, protože rozhodně nepatří tam, kde se nachází. Jejich aktuální pozice neodpovídá tomu kádru, který mají. Všechny naše zápasy byly vyrovnané a dneska se to potvrdilo. S jejich kvalitou by měli hrát na vyšších příčkách.

Vy jste se po zranění vrátil, ale sestavou trochu létate. Dnešní utkání jste dohrál ve čtvrté formaci se Simonem a Formanem. Důvodem je právě to zranění, nebo se jedná o dlouhodobější tah trenéra Jandače?
Je to volba trenéra. On dělá sestavu a snaží se vyzkoušet různé varianty, kdyby přišel špatný zápas, ve kterém by byla potřeba změna nebo nějaký zlom. Musí tam být nějaké vazby.

A jak se vůbec zdravotně cítíte?
Já se cítím dobře. Vynechal jsem dva zápasy a teď musím zaťukat, že je všechno v pořádku. (usmívá se)