11. 5. 2015 HC Sparta

Losování CHL se blíží: Sparta v prvním koši

Jediný český zástupce v play off prvního ročníku obnovené hokejové Ligy mistrů chce svůj úspěch minimálně zopakovat. Sparta už vyhlíží termín 13. května, kdy se v rámci pražské části světového šampionátu budou losovat základní skupiny Champions Hockey League 2015/2016. A holešovický klub je nasazený v prvním koši mezi nejlepšími evropskými celky!

Opět budeme dělat všechno proto, abychom byli nejúspěšnějším českým celkem.
- Patrik Martinec, sportovní manažer Sparty

Když v srpnu 2014 startoval nový projekt Ligy mistrů, Sparta si dala za úkol v této soutěži uspět. A to se nakonec povedlo, protože svěřenci trenéra Josefa Jandače jako jediní ze šesti českých zástupců postoupili ze základní skupiny do vyřazovací fáze. V prvním kole play off pak pražský velkoklub vypadl až vinou gólu v poslední vteřině odvetného zápasu na ledě švédského Linköpingu.

„Již před startem minulé sezony bylo akcionáři jasně řečeno, že Champions League je prioritou a Sparta by měla na evropském poli uspět. Povedlo se nám postoupit jako jedinému českému celku do play off a minimálně to samé chceme zopakovat i v ročníku následujícím,“ říká Patrik Martinec, sportovní manažer klubu.

„Opět budeme dělat všechno proto, abychom byli nejúspěšnějším českým celkem. A také se budeme snažit přitáhnout do ochozů větší množství fanoušků. Pevně věřím, že se českým klubům podaří využít euforie z mistrovství světa a na startu příští sezony bude o kvalitní mezinárodní hokej nadále velký zájem,“ dodává bývalý sparťanský útočník.

Návštěvnost domácích utkání tuzemských celků byla a stále je velkým předmětem debat. „S odstupem času se ukázalo, že jsme nabídli fanouškům mimo jiné i souboje s budoucími mistry Švédska a Německa. Očekáváme, že i v příštím ročníku přijdou podobné zápasy, které budou stát za zhlédnutí. Pro Spartu je to možnost konfrontace s nejkvalitnějšími evropskými celky,“ vysvětluje Martinec.

15.
Sparta je v evropském žebříčku klubů pro losování základních skupin CHL na 15. pozici, tedy v prvním výkonnostním koši.
Slova chvály pro sparťanské vystupování v premiérovém ročníku obnovené Ligy mistrů mají i vrcholní představitelé českého a evropského hokeje. „Sparta výborně reprezentovala na mezinárodním poli český hokej a my pevně věříme, že se jí povede úspěch v podobě postupu ze základní skupiny minimálně zopakovat, a že se k ní připojí další česká mužstva,“ říká Josef Řezníček, ředitel Tipsport extraligy.

„V minulé sezoně postoupil do play off jediný český celek – Sparta Praha. A my pro budoucnost Champions Hockey League potřebujeme znovu tento úspěch. Potřebujeme úspěch i dalších českých klubů, vaši kvalitu a vaše fanoušky na stadionech,“ zmiňuje Martin Baumann, CEO mezinárodní evropské soutěže. Na zápasy českých celků se ve větším počtu mohou těšit všichni fanoušci, protože vedení soutěže se nově dohodlo na vysílacím plánu se stanicí Sport TV.

Rozdělení týmů do výkonnostních košů pro středeční los