31. 3. 2015 Tereza Velikovská

Lukáš Pech: Musíme ukázat, že se nedáme!

Už zítra čeká sparťany zápas o vše. Semifinálová série s Třincem se totiž přesouvá na jejich led za nepříznivého stavu 0:2, a nutně tak potřebují urvat vítězství. To si uvědomuje i útočník LUKÁŠ PECH, který velí hlavně k tomu, aby se tým vyvaroval slabých chvilek a šel nekompromisně za svým: „Chceme hrát svůj hokej a hlavně vítězný hokej!“

Jaký je den před zápasem, který by se dal v sérii označit jako existenční, v týmu nálada?
Nálada je dobrá. Pořád věříme a chceme prostě první domácí utkání vyhrát. Zatím máme v hlavách jen středu, druhý zápas budeme řešit, až zítra dohrajeme. Věříme, že to dokážeme otočit, žádná poraženecká nálada nepanuje. Hraje se na čtyři vítězné zápasy, takže to, že prohráváme 0:2, ještě nic neznamená.

V prvním utkání Třinec dominoval, ve druhém už jste šli dvakrát do vedení a vyhráli jen těsně. Vzali jste si tedy z toho prvního nějaké poučení?
V úvodním utkání jsme to nebyli my. První půlku druhého utkání jsme už podle mě odehráli na výbornou. Třinec jsme skoro do ničeho nepustili, měli jsme všechno pokryté. Pak bohužel přišlo to, čeho se musíme rozhodně vyvarovat, té dvouminutovky, kdy nám to tam napadalo. Jinak byl náš výkon dobrý. Hlavně musíme zůstat pozitivní.

Lukáš Pech

Co dalšího ještě změnit, abyste třetí duel urvali na svoji stranu?
Hrát celý zápas tak, jako jsme hráli půlku druhého zápasu v Třinci. Byli jsme nekompromisní před brankou i v obraně, nepouštěli jsme je do šancí. A v útoku jsme si naopak více dovolili. Tudy vede cesta.

V Třinci došlo k mnoha potyčkám a postrkávání. Jak byste hodnotil vyhrocenost semifinálové série oproti té s Hradcem?
První utkání bylo takové vyhrocenější, mělo to náboj. Ve druhém zápase se podle mě už oba týmy soustředily hlavně na hru, než na to postrkávání. V tom vidím rozdíl. Oproti Hradci je Třinec určitě agresivnější, ale nám to vůbec nevadí, my se s tím porveme.

Zvlášť pečlivě hájený je zatím v play off prostor před vlastní brankou, a to jak u vás, tak u Třince…
V základní části to až takové není, ale v play off uděláte před brankou chybu a může vás to stát zápas a klidně i celou sérii. Takže nikdo nechce připustit k vlastnímu gólmanovi hráče, aby se soupeř nedostal k dorážkám nebo třeba brankáře nezranil. A soupeř to samozřejmě bere stejně.

Vidíte ve hře Třince rozdíly oproti čtvrtfinále, kdy mu Boleslav dělala docela problémy?
Proti Mladé Boleslavi působil Třinec trošku nervóznějším dojmem, nebyl tak konstruktivní. Neměli takový pohyb, jako proti nám. A samozřejmě může roli hrát i opadnutí nervozity, ve čtvrtfinále byli jasným favoritem, Boleslav naopak neměla co ztratit a hrála s lehkýma nohama a lehkou hlavou. Tak se hraje dobře a s tím do toho právě šla. Třinec měl víc co ztratit. Teď jsme tady my a musíme ukázat, že se nedáme.