20. 8. 2007 Vojtěch Gibiš

Melichárek už v Praze nebloudí

Jednatřicetiletý útočník Tibor Melichárek má zase nejlepší sezonu v kariéře. V dresu Dukly Trenčín si v základní části připsal šedesát bodů, dalších třináct přidal v play off. Rekordní ročník pak ozdobil účastí na mistrovství světa. Slovenský forvard měl původně nakročeno do Novosibirska, ale nakonec skončil ve Spartě. V Holešovicích se Melichárek velmi rychle adaptoval, v pěti zápasech nastřádal tři branky a dvě nahrávky.
Nejvíce se Melichárkovi dařilo v Nymburce, kde v rámci Tipsport Hockey Cupu změřila Sparta síly s Pardubicemi. Pražané zvítězili, na čemž měl Melichárek značný podíl, vstřelil dva góly. Nejprve prostřelil brankáře Hyláka povedenou střelou zprava nahoru, ve druhé třetině jej pak nachytal na švestkách. "Trefil jsem se zpoza branky do gólmana a od něj se puk odrazil za něj," usmíval se po utkání šikovný hráč.

Někteří mimopražští hráči mají občas problémy se sžitím se s Spartou, potažmo s hlavním městem. To však zřejmě není Melichárkův případ. "Těžko hodnotit po tak krátké době. Ale každopádně zápas proti Pardubicím se nám povedl, na tohle roční období mělo utkání náboj a svojí kvalitu," hodnotil slovenský reprezentant. Ten naskočil už do pátého zápasu ve sparťanském dresu, ale poprvé hrál v útoku s Tomášem Netíkem a Michalem Sivkem. "Dostali jsme se do pár šancí, vcelku nám to klapalo. Jsem hlavně rád, že se mi podařilo dvakrát skórovat," pochvaloval si topoľčanský rodák.

Moeller a Sparta jsou dva poslední vítězové ligy, navíc se titíž soupeři střetli na jaře ve finále. Není se tedy co divit, že zápas v Nymburce neměl nouzi o vyloučení a drobné rozmíšky. "Já to ale neumím moc posoudit. Je však pravda, že i první vzájemný zápas v Tipsport Cupu byl docela emotivní. Myslím si, že kluci pořád cítí rivalitu z play off. Hlavní však je, že diváci viděli zajímavý hokej a k němu emoce patří. Zvyšuje to tempo hry," líčil Melichárek.

Melichárek už nemá v Praze problémy, všechno vcelku zvládá. "Už nebloudím, mám Prahu docela v oku. Zvykám si ale pomalu, pořád trénujeme, takže není moc volného času," vysvětloval autor osmatřiceti branek z loňské sezony. Melichárek, spolu s ostatními spoluhráči, polyká vydatné tréninkové dávky, trenéři mistrovský tým vůbec nešetří, výjimkou není ani pět různých tréninků denně, rozdělených do dvou fází. "Musím to zvládnout, stejně jako ostatní. Někdy to opravdu není legrace, ale srpen je o dřině, nedá se nic dělat," krčil rameny mistr slovenské ligy z roku 2004.

Ze Sparty v létě odešel slovenský zadák Richard Stehlík, přišli však jiní tři hráči ze země naše východního souseda. K Jánu Tabačekovi se přidali forvardi Melichárek s Vaicem a brankář Valent. "Nemáme ale žádnou skupinku, jsme prostě spoluhráči. Tabáka a Lubo Vaice jsem znal už z minulosti, takže pro mě začátky ve Spartě byly díky tomu trochu lehčí. Časem jsem se ale poznal se všemi a doufám, že se teď budou naše vztahy jen zlepšovat." V Nymburce se zranil Martin Štefl, pár týdnů ještě bude jen trénovat Tomáš Duba. Proto zatím všechno vypadá, že momentální jednička v brance je Michal Valent. "Michala znám jen z Prahy. Je to mladý kluk a šikovný gólman. Rýsuje se mu teď šance, tak je jen na něm jak ji chytí za pačesy," poznamenal na Valentovu adresu druhý neproduktivnější hráč Sparty v přípravě.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila