24. 10. 2008 Lucie Strouhová

Melichárkovi návrat zhořkl

Útočník Tibor Melichárek nestihl začátek sezóny vinou zraněného ramena. Po uzdravení se měsíc rozehrával na hostování v Třinci. Návrat do Sparty měl pro něj pikantní příchuť, podruhé rudý dres v nové sezóně oblékl v utkání právě s třineckými kamarády. Po závěrečném hvizdu byl však na straně zklamaných.
Tibor Melichárek se před dvěma dny vrátil z hostování v Třinci. Po zranění předváděl ve Slezsku dobré výkony, když za Oceláře vstřelil ve dvanácti zápasech tři góly a přidal dvě asistence. Několik dní před koncem hostování začal on i jeho bývalí spoluhráči tušit, že po návratu do Sparty se prvně ukáže v utkání právě proti Třinci. „Kluci z Třince si mě dobírali už několik dní dopředu. Řekl bych, že se na utkání těšili více než já,“ přiznal po střetnutí slovenský útočník.

Melichárek se v Třinci měsíc rozehrával po zranění, v úvodu sezóny jej trápilo zraněné rameno, kvůli kterému vynechal rovněž zápasovou přípravu s Pražany. „Vše už je v pořádku, už více než měsíc jsem v plném zatížení,“ odfrkl si jednatřicetiletý hokejista, jenž v ocelovém městě bedlivě sledoval výkony svých spoluhráčů z hlavního města. „Byl jsem s kluky v kontaktu, do Sparty jsem se velice těšil,“ řekl odchovanec topoľčanského hokeje, jenž přišel do Sparty z Dukly Trenčín.

Sparta měla za sebou pět proher v řadě, ale zejména výtečný výkon v městském derby, který měl dát na předešlé nezdary zapomenout. Opak byl však pravdou. Znovu v pozměněné sestavě, navíc s Melichárkem a Hrdelem, nestačili sparťané na Třinec po samostatných nájezdech. „Chtěli jsme dobře začít, dostat se do vedení. To se podařilo, ale rozhodla druhá třetina, kde jsme nevyužili řadu šancí. Trestné střílení nebo můj nájezd,“ kál se slovenský navrátilec do sestavy. Ten mohl na začátku druhé třetiny navýšit stav, tváří v tvář Vojtkovy ale neuspěl.

„Všiml jsem si, že si lehnul na led. Vystrčil hokejku, tím mi znemožnil blafák do bekhendu. Za měsíc jsem Vojtka dost poznal, stačilo mi pouze lépe zamířit a poslat puk pod horní tyč,“ líčil po bitvě hráč, jenž vyhrál v rodné zemi mistrovský titul. „Trenéři po nás chtěli stejný výkon jako proti Slavii, ale ten jsme neodvedli. Stále nám chybí lehkost a trápíme se v zakončení. Přesto věřím, že se Sparta bude pomalu zvedat,“ doufá urostlý křídelník.