9. 10. 2011 Marcela Volfová

Michal Broš: Převládá spokojenost, že jsou body dva a ne jeden

P r a h a - Sparta poprvé v letošní sezoně slavila vítězství na domácím ledě, když porazila Třinec po samostatných nájezdech 3:2. O první branku utkání i o rozhodující samostatný nájezd, který zajistil Holešovickým bod navíc, se postaral kapitán Sparty Michal Broš.

Sparta měla před utkáním zajímavou statistiku. Ve venkovních utkáních kralovala tabulce týmů, v těch domácích naopak zaujímala nelichotivé poslední místo. Ani tentokrát se ji doma nepodařilo zvítězit za plný počet bodů, přesto po utkání převládala spokojenost. „Musíme sbírat každý bod, ať je to jeden, nebo dva. Chceme urvat co nejvíce. Mohly to být tři body, ale popravdě jsem měl ke konci utkání strach, že nebude nic. U mě převládá spokojenost, že body jsou dva a ne jeden, “ prohlásil po utkání Broš, který otevřel skóre zápasu v 10. minutě. První třetinu byla Sparta jasně lepší, měla několik gólových příležitostí a většinu času odehrála v početní převaze. Třinec vystřelil na Pöpperleho pouze pět střel, přesto první část utkání skončila 1:1. „Škoda, že jsme po prvním gólu nedali další branku. Měli jsme dost přesilovek i dost šancí. Byly tam gólovky. Kdyby to bylo dva nula, nebo tři nula, tak si myslím, že bychom vyhráli za tři body. První třetinu jsme byli jasně lepší,“ uvedl.

MICHAL BROŠ

Ve druhé třetině Sparta opět soupeři unikla na rozdíl jednoho gólu, když se ve třetím utkání v řadě střelecky prosadil Tomáš Rachůnek. „Zaplať pánbůh za něj, ale bylo by lepší, kdyby takhle hrálo osm, nebo deset lidí, pak bychom vyhrávali pořád,“prohlásil na adresu mladého útočníka Broš. Třinec ale na Spartě hrát umí, v předchozích osmi utkáních odvážel z Holešovic minimálně bod a i tentokrát si gólem dvě minuty před koncem vynutil prodloužení. „Třinec má kvalitní tým, hrají v pohodě, hrají technický hokej, jsou silný na puku, nebezpečný u nás v pásmu. Zápasy tady prostě hrají dobře a my nejsme schopný je porazit,“ pokrčil rameny Broš.

V prodloužení gól nepadl a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých Pöpperle ani jednou neinkasoval. Naopak na třineckého Hamerlíka vyzrál jak Broš, tak Petr Ton. Pro Michala Broše to byl již druhý úspěšný nájezd v nové sezoně. „Neřekl bych, že je to moje silná disciplína, moc to netrénuji ani na tréninku. Nezkouším ani nějaké blafáky, nebo tak něco. Chci být prostě chytřejší než gólman a dát nečekanou střelu. Nejde o to, jestli si věřím, spíš bych chtěl dát gól a přispět k tomu, abychom zápas vyhráli,“ prohlásil zkušený útočník, podle kterého je dobře, že se nový tým sehrává a sbírá body. „Bodujeme. Asi to ještě není nic extra hezkého na koukání, i když se tam občas nějaké dobré hokejové akce vyklubou. Ale ta vítězství jsme hlavně urvali soubojem a týmovým výkonem a na ten musíme vsázet. Až pak přijdou i ty hokejový věci, tak to bude ještě lepší.“