5. 8. 2008 Lucie Vítková

Michal Broš znovu oblékl rudý dres: Příjemný pocit, řekl

Po třech letech strávených ve Finsku znovu přičichl ke sparťanskému hokeji Michal Broš a obnovená premiéra se šikovnému centru zdařila. V zápase s Hradcem Králové nastoupil ve středu útoku, na křídlech měl Kratěnu s Netíkem a vedli si znamenitě. Zaznamenali dvě branky v Luňákově síti, z toho jednu vstřelil právě Broš.
Pro Broše a jeho parťáka Kratěnu to byla v Hradci Králové obnovená premiéra. Zatímco jejich spoluhráči již měli v nohou dva odehrané zápasy, exolomoucké duo si obléklo dresy k přípravnému duelu poprvé. „Trenér si myslel, že ještě s Ondrou hrát nebudeme, ale potřebovali jsme už dát gól, tak nás do sestavy raději zařadil,“ smál se krátce po utkání Tipsport Hockey Cupu dobře naladěný Broš.

Vysoký centr tak narážel na střeleckou nemohoucnost, která doprovázela Pražany v zápasech s Chomutovem a Mladou Boleslaví. V Hradci Králové však svěřenci trenéra dali na předchozí nezdary zapomenout. „Nebylo to svazující. Řekli jsme si, že už branku dát musíme a vyhrát, takže jsme si křikli na ledě jsme tomu dali potřebný výkon,“ poodkryl forvard, jenž posílil Spartu před několika týdny.

Do hlavního města zamířil z tříletého finského angažmá, kde získal během tří let dva mistrovské tituly. Poté vyslyšel přání rodiny a vrátil se zpět do klubu, odkud na své zahraniční angažmá vyrazil. Ve čtvrtek tak se k radosti fanoušků znovu nasoukal do rudého dresu a ukázal, že hokej stále umí na parádní úrovni. „Ale ještě jsem se cítil špatně, letní hokej je takový tvrdý a hodně bolí. Tělo se rozjíždí pomaleji. Navíc začínáme se soupeři z první ligy, kteří jsou nepříjemní, svádí nás to k podcenění a to se nevyplácí,“ hodnotil první utkání v letním období několikanásobný mistr extraligy se Vsetínem a se Spartou. „Na druhou stranu mám příjemné pocity, po třech letech zase ve sparťanském dresu a viděl jsem sparťanské fanoušky, známé tváře…,“ pousmál se dvojnásobný otec.

Jeho letní začátky měl ulehčit fakt, že se Brošovi dle předpokladů proháněl na křídle Ondřej Kratěna, se kterým se Broš velice dobře zná. Dvojici doplnil křídelník Netík, nově složený útok si počínal velice dobře. „Doufám, že nám to bude klapat. Lajna by mohla mít tu správnou chemii. I když jsme dneska dali společně dvě branky, ještě nemáme vyhráno. Spoustu věcí musíme doladit a nic bych nepřeceňoval. Pro nás tři je to určitě dobré pro zvýšení sebevědomí a pro náš osobní pocit, že se to povedlo hned první zápas,“ uzavřel Michal Broš krátce před odjezdem do Prahy. Sparta si v letním poháru připsala první tři body a hned v pátek se pokusí další urvat na ledě nedalekých Pardubic.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila