23. 11. 2008 Pavel Hrdina

Michal Gulaši: Tři cenné body a dobrý zápas

P r a h a - Každému hokejistovi, který změní působiště, se to stává. Nástup proti svému bývalému klubu mívá speciální příchuť. Michal Gulaši hrál ještě loni za Vítkovice, nyní se podílel na jejich porážce na ledě TESLA ARENY.
Michal Gulaši přišel letos do Sparty právě z Vítkovic, zvlášť motivovaný proti svému bývalému zaměstnavateli se ale necítil. „Já si myslím, že trochu větší motivaci jsem měl. Nastoupil jsem k tomu ale jako ke každému zápasu - s tím, že ho chci vyhrát. Neviděl bych v tom nic velkého. Hraju sice proti svému bývalému týmu, ale beru to jako každý jiný zápas,“ prozradil své předzápasové myšlenky.

Vášně nerozdmýchával ani v kabině. „Hecování nebylo, každý jsme se soustředili na svoje. V tom zápase pro nás měly velkou cenu tři body. V kabině padlo, že bude nějaká prémie za vyhraný zápas. To se povedlo, jsem za to rád, ale teď už myslím na další utkání,“ uzavřel vděčné novinářské téma.

Po reprezentační přestávce se Spartě daří. Všechny tři domácí zápasy zvládla bez zaváhání. „Byli jsme trochu v krizi, když jsme prohráli 5 zápasů za sebou. Pauza nám pomohla, dali jsme se do kupy. Začínáme bodovat každý zápas, což je pro nás dobře, hlavně psychicky,“ vzpomněl hráč s číslem 24 na zádech jeden z důležitých faktorů ovlivňujících výkonnost týmu.

Z předchozího působení má Michal Gulaši o vítkovickém stylu hry pořád přehled. Své dnešní soupeře hodnotil takto: „Je tam hlavně Štefankova lajna. Oni to rychle točí a všichni najíždějí do branky, hlavně Václav Varaďa. Na to jsme si museli dávat pozor a se štěstím jsme je ubránili. Padli nám tam dva góly při přesilovce 5 na 3 a to pro nás bylo velké plus.“

Michal Gulaši
Spartu po dvou zápasech s kluby ze suterénu extraligy čekalo trochu „jiné kafe“, na holešovickém ledě se představil lídr tabulky. Mladý zadák popřel, před zápasy s posledním a prvním mužstvem byl nějaký propastný rozdíl v přípravě týmu. „Do každého zápasu jdeme naplno s tím, že chceme vyhrát. Ať už jsou to Vítkovice, Mladá Boleslav nebo České Budějovice. Vítkovice jsou vysoce kvalitní tým, jedou taky naplno, navíc proti Spartě se vyhecují ještě víc. Ty zápasy jsou pro nás těžké, ale teď jsme začali bodovat, konečně máme nějakou šňůru. Doufám, že to vydrží a budeme tak pokračovat dál,“ vysvětlil přístup celého mužstva.

Svěřenci Františka Výborného se proti vítkovickým rytířům vyvarovali velkého nešvaru, který je provází už od začátku letošní sezony – nešťastné vstupy do utkání. „Dnes jsme si řekli, že do první třetiny půjdeme s cílem nedostat první gól za žádnou cenu. Ještě se to zlepšilo tím, že jsme ten gól dali my. Po první třetině jsme vedli 1:0, a v tom byla naše psychická výhoda,“ zmínil se opět o duševním rozpoložení. „Věřili jsme, že zbylé dvě třetiny budeme hrát stejně a to se nám vyplatilo. Jak říkám, tři cenné body a dobrý zápas,“ dodal.

I postavení v tabulce po dnešním zápase může Spartu hřát u srdíčka. Z ještě nedávného devátého místa se tým vyšvihl už na pátou příčku. „Sem tam to sleduji, ale že bych se na to díval každý den, tak to ne. To, že jdeme nahoru je dobré. Snad se teď štěstí obrátilo k nám,“ ukončil Gulaši rozhovor.