20. 8. 2016 Petra Pilbauerová

Mladé sparťany čeká souboj o bronz!

Po vítězství nad Slovanem Bratislava, který bude bojovat o předposlední místo, se Sparta posunula na další políčko vyřazovacích bojů turnaje "O Pohár Jana ´Gusty´ Havla". Čtvrtfinálový střet s Mannheimem jí však okradl o naději na účast ve finále. Do boje o bronzovou sadu medailí se tak Pražané vydají proti Salzburgu, který zvítězil nad Berlínem výrazně 7:2. Rakušané poté padli s Čerepovcem, jenž se ve finále utká s německým přemožitelem Sparty. Ruská mašina ale jede na plné obrátky a kluky z Mannheimu tak čeká náročný boj o vytoužené zlato.

Sobota 20. srpna - zápasy play off:

• ČF1: SPARTA - Slovan 7:1
  • ČF2: Salzburg - Eisbären 7:2
  • SF1: Mannheim - SPARTA 4:3
  • SF2: Čerepovec - Salzburg 8:0

Neděle 21. srpna - zápasy o umístění:

• O 5. místo: Slovan - Eisbären (9:30)
  • O 3. místo: SPARTA - Salzburg (12:15)
  • Finále: Mannheim - Čerepovec (15:00)
  • Závěrečný ceremoniál (17:30)

Výsledky základní části turnaje "O pohár Jana ´Gusty´ Havla"

První hrací den (čtvrtek 18. srpna):

EC Red Bull Salzburg – Adler Mannheim 3:4 (1:0, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 17. Dubé (Zanoff), 51. Peterka (Dubé), 60. Peeters (Peterka) – 27. Pronin (Zbaranski, Schuster), 42. Nijenhuis (Deting, Zbaranski), 50. Deting (Nijenhuis), 54. Preto (Elias). Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 37.

Sestava EC Red Bull Salzburg: Bugl (Quapp, Pfarrmeier) – Schmidbauer, Ettwein, Pipal, Haas, Menner, Lohninger, Szuber – Lutz, Dubé, Peterka, Blank, Wallner, Maier, Peeters, Zanoff, Hämmerle.

Sestava ADLER Mannheim: Huwer (Vogt, Natterer) – Schmidt, Reich, Gutjahr, Raab, Pilu, Preto, Dziambor – Ebi-Schmidt, Zbaranski, Saeftel, Thiel, Hasser, Pronin, Reisnecker, Deting, Semanski, Remoser, Majewski, Elias, Nijenhuis.

HC Sparta Praha – Severstal Čerepovec 3:10 (0:2, 2:6, 1:2)

Branky a nahrávky: 27. Bureš (Čermák, Prymula), 38. Čermák (Rubeš, Prymula), 40. Klimo (Gluzman) – 6. Kudriavtcev (Kotserau), 20. Kozlovskii (Rogov), 23. Vinogradof (Chizhikov), 27. Uimanov (Chizhikov), 34. Chizhikov (Rogov), 36. Petrov (Kotserau, Kozhin), 37. Rogov, 40. Chizhikov (Kozlovskii), 47. Chizhikov (Rogov), 54. Chizhikov. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Sestava HC Sparta Praha: Schneider (Švehelák) – Bureš, Bláha, Vandírek, Jarocz, Slavíček, Truhlář, Zemchenkov, Kumpošt – Gurijevski, Prymula, Jaroš, Klimo, Čermák, Rubeš, Obadal, Vítů, Najman, Vágner, Gluzman, Kuracina.

Sestava Severstal Čerepovec: Tcvetkov (Andreev) – Kotserau, Ivanov, Shefer, Kozhin, Rogov, Tereshenko – Kuznetcov, Vinogradof, Repin, Esipov, Uimanov, Petrov, Kudriavtcev, Chizhikof, Kozlovskii.

Druhý hrací den (pátek 19. srpna):

HC Slovan Bratislava – EC Red Bull Salzburg 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Jendek (Samadov), 9. Abaffy (Jendek), 42. Samadov (Pastucha), 43. Pastucha (Lipiansky, Ketner) – 3. Wallner (Hämmerle), 24. Szuber (Wallner), 36. Jasenec, 50. Dubé (Peeters, Schmidbauer), 53. Peterka. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 27.

Sestava HC Slovan Bratislava: Beke (Nemec) – Haban, Brúder, Pastucha, Hatina, Houdek, Ejem, Patzelt – Mikovič, Derčalík, Lipiansky, Abaffy, Samadov, Jendek, Kobera, Petráš, Ketner, Jasenec.

Eisbären Berlin – HC Sparta Praha 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 10. Fabian, 54. Amort – 14. Prymula (Čermák), 29. Gluzman (Obadal), 30. Čermák (Prymula, Bláha), 52. Najman (Jaroš), 60. Najman. Vyloučení: 6:6. Diváci: 17.

Sestava Eisbären Berlin: Ulmer (Dvorkins, Günther) – Khokhlov, Hänel, Hochreither, Soytürk, Plauschin, Reiner, Heim, Winkelmann, Kübler, Amort, Fabian, Schönfeld, Porunow, Gregur, Visner, Ginsburg, Dopatka, Leonhardt, Sveinsson, Fischer.

ADLER Mannheim – HC Slovan Bratislava 7:2 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Majewski, 11. Nijenhuis (Deting), 16. Nijenhuis (Elias), 33. Majewski (Reisnecker, Deting), 41. Majewski (Dziambor, Preto), 42. Reisnecker (Elias, Kranz), 49. Thiel (Dziambor) – 35. Abaffy, 43. Jasenec (Pastucha). Vyloučení: 8:11. Diváci: 20.

Sestava ADLER Mannheim: Huwer (Vogt, Natterer) – Schmidt, Reich, Gutjahr, Raab, Pilu, Preto, Dziambor – Ebi-Schmidt, Zbaranski, Saeftel, Thiel, Hasser, Pronin, Reisnecker, Deting, Semanski, Remoser, Majewski, Elias, Nijenhuis, Kranz, Schuster.

Severstal Čerepovec – Eisbären Berlin 19:0 (7:0, 5:0, 7:0)

Branky a nahrávky: 4. Kotserau, 6. Uimanov (Chizhikov, Kozlovskii), 16. Chizikov (Kozlovskii, Uimanov), 16. Kozhin (Kotserau), 18. Petrov (Kuznetcov, Tereshenko), 19. Kozlovskii (Chizhikov, Ivanov), 19. Uimanov (Rogov), 23. Kozhin (Kozlovskii, Uimanov), 35. Uimanov (Kozlovskii), 37. Kuznetcov (Chizhikov), 37. Kozlovskii (Chizhikov, Uimanov), 38. Kozhin (Chizhikov, Kozlovskii), 44. Kozhin (Kozlovskii, Uimanov), 47. Petrov, 48. Kuznetcov (Petrov), 50. Kozlovskii (Chizhikov, Uimanov), 50. Chizhikov (Kozlovskii, Uimanov), 51. Kozhin, 55. Uimanov (Kozlovskii, Kotserau). Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Sestava Eisbären Berlín: Ulmer (Dvorkins, Günther) – Khokhlov, Hänel, Hochreither, Soytürk, Plauschin, Reiner, Heim, Winkelmann, Kübler, Amort, Fabian, Schönfeld, Porunow, Gregur, Visner, Ginsburg, Dopatka, Leonhardt, Sveinsson, Fischer.