14. 10. 2010 Lucie Štěrbová

Mládežníci budou o víkendu bojovat o další body do tabulek

P r a h a - O víkendu pokračují boje v mládežnických kategoriích. Juniory čeká štace do Vítkovic a Opavy. Starší dorost se v pátek střetne s posledním Ústím a v sobotu vyzve na jejím ledě pražskou Slavii.

Dvě klopýtnutí juniorů

Sparťanští junioři mají v nohách prozatím 11 utkání, z kterých vytěžili dvaadvacet bodů. Šestkrát bodovali za plný počet bodů a jen dvakrát odcházeli z ledu v pozici poražených. Bohužel to bylo v posledních dvou odehraných zápasech. Doma proti Třinci nedokázali vstřelit ani branku a prohráli 0:4. V dalším zápase pak těsně prohráli 3:4 na ledě libereckých Bílých Tygrů.

Junioři

15.10. Vítkovice - Sparta (17:00)

9.10. Opava - Sparta (12:00)

Trenéry juniorů může těšit výborná produktivita. Se 47 brankami je Sparta 3. nejproduktivnější celek v juniorské extralize – lépe jsou na tom jen Slavia a Vítkovice. A právě s Vítkovicemi se sparťané utkají v pátečním zápase. Vítkovice mají stejně bodů jako Sparta, ale horší skóre. Jen kvůli tomu jim patří pátá pozice, Sparta v tabulce figuruje na čtvrté pozici.

V sobotu pak juniory čeká duel na ledě Slezanu Opava. Ten je se 13 body a bilancí čtyři výhry, pět proher a jednou prohrou po prodloužení na 14. místě v tabulce. V posledních třech duelech navíc nedokázal získat ani bod a v pátek ho čeká duel s pražskou Slavií.

Jak je na tom starší dorost?

Starší dorostenci mají odehráno ještě o dvě utkání více než juniorka. A ve skupině zápas si vedou více než dobře. Zatím poslední duel odehráli s Kladnem a připsali si v něm výhru 6:2. Třemi asistencemi se v tomto duelu blýskl Skřivánek.

Starší dorost

15.10. Sparta -Ústí n. L.

16.10. Slavia - Sparta

S pětadvaceti body ztrácí Sparta na vedoucí Plzeň jediný bod a s 61 góly na střeleckém účtu okupuje pozici nejproduktivnějšího týmu skupiny. V naprosto opačné situaci je naopak páteční soupeř. Tým ústeckého Slovanu zatím dokázal vyhrát jen jednou, jeho konto tak tíží 12 porážek. Ústečtí jsou navíc nejhorším celkem jak v produktivitě, tak v obranné činnosti – důkazem toho je pasivní skóre 28:71.

Momentálně jen bod za sparťanským starším dorostem je Slavia, se kterou se utkají v sobotu na jejím ledě. Slavia se sice nemůže chlubit nijak extrémní produktivitou, na druhou stranu ale ani moc neinkasuje. Navíc se teď veze na vlně pěti výher v řadě korunované vítězstvím nad vedoucí Plzní v posledním odehraném kole.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila