1. 12. 2016 Jakub Borovský

Mládežníci chtějí potvrdit svou skvělou formu

Mládežnickým týmům pražské Sparty se daří. Prokázat zvyšující se formu mají i tento týden. Junioři mají v plánu tentokrát pouze jedno utkání, v sobotu jedou do Českých Budějovic. Starší dorostenci zakončí dvěma zápasy základní část NOEN Extraligy staršího dorostu. V pátek je hostí Litvínov, v sobotu přijede do Tipsport areny Kladno. Mladší dorost zahájil minulý týden nadstavbu, která pokračuje dalšími koly. Ve čtvrtek se v Praze utkají s Plzní, v neděli hrají na ledě Letňan.

Junioři

• Umístění: 6.
  • Body: 39
  • Bilance: 12-1-1-9
  • Skóre: 82:73

Vzestup formy potvrdili junioři Sparty minulý týden, když vyhráli oba své zápasy. Celkově tak z posledních šesti duelů zvítězili pětkrát a v DHL Extralize juniorů jsou už na šestém místě. Tentokrát je čeká o víkendu pouze jedno utkání. V sobotu vyzvou hokejisty Českých Budějovic, kteří jsou v tabulce čtvrtí. Proti Motoru hráli sparťané letos už dvakrát a mají vyrovnanou bilanci jedné výhry a jedné porážky.

ONLINE: Sobota 3. prosince - HC Motor České Budějovice - HC Sparta Praha 16:00

Starší dorost

• Umístění: 4.
  • Body: 44
  • Bilance: 14-1-0-11
  • Skóre: 101:79

Starší dorostenci mají před sebou poslední dvě kola základní části, po kterém následuje nadstavba, kde se týmy poperou o co nejlepší pozici do play off. V pátek vyzvou v Litvínově místní Vervu. S litvínovskými hokejisty se svěřenci Richarda Žemličky utkali třikrát. První duel zvládli na domácím ledě 5:2, následně je zničili 12:4. Poslední utkání prohráli sparťané těsně 2:3. Stejnou bilanci dvou výher a jedné porážky mají také s Kladnem, s kterým se střetnou v rámci posledního kola v sobotu v Tipsport areně. V Kladně dvakrát vyhráli 5:47:2. Jedinou porážkou skončil domácím zápas, kdy sparťané podlehli Rytířům 4:5.

ONLINE: Sobota 1. prosince - HC Litvínov - HC Sparta Praha 15:00

ONLINE: Sobota 3. prosince - HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 12:30

Mladší dorost

• Umístění: 1.
  • Body: 56
  • Bilance: 18-1-0-0
  • Skóre: 132:38

Mladší dorostenci vstoupili minulý týden do druhé fáze sezony - nadstavby. Stále ani jednou neprohráli a další možnost na prodloužení skvělé bilance mají v následujících dvou duelech. Ve čtvrtek do Prahy přijede Plzeň, která z druhého místa ztrácí na sparťany sedm bodů. V neděli poprvé v nadstavbě vyjedou svěřenci Jaroslava Nedvěda na led soupeře, čekají je pražské Letňany.

ONLINE: Čtvrtek 1. prosince - HC Sparta Praha - Plzeň 1929 17:30

ONLINE: Neděle 4. prosince - HC Letci Letňany - HC Sparta Praha 13:30