22. 9. 2016 Jakub Borovský

Mládežnické týmy čekají další bitvy o body

Uplynulý víkend byl pro mládežnické týmy Sparty úspěšný, když vyhrály tři ze čtyř zápasů. Body budou chtít sbírat i nyní, i když většinu zápasů odehrají na ledě soupeře. Jediný domácí zápas odehrají v pátek junioři, kteří přivítají Liberec. O den později se vydají do Budějovic. Starší dorostenci vyjedou nejdříve v pátek do Kladna a v sobotu je na svém ledě vyzvou Letňany. Mladší dorost se bude snažit udržet svou extraligovou neporazitelnost v nedělním utkání na ledě Kladna.

Junioři

• Umístění: 9.
  • Body: 9
  • Bilance: 3-0-0-2
  • Skóre: 16:19

Spartě zatím patří v tabulce DHL Extraligy juniorů desáté místo, když za tři výhry a dvě porážky posbírala devět bodů. Stejnou bilanci má také její páteční soupeř z Liberce, kterému patří devátá příčka jen kvůli lepšímu skóre. Oba celky mají ovšem s pěti odehranými zápasy jeden duel k dobru. Šest utkání už za sebou má sobotní protivník sparťanů - České Budějovice. Jihočechům náleží s dvanácti body čtvrtá příčka.

ONLINE: Pátek 23. září - HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 5:4p

ONLINE: Sobota 24. září - HC Motor České Budějovice - HC Sparta Praha 3:0

Starší dorost

• Umístění: 4.
  • Body: 9
  • Bilance: 3-0-0-3
  • Skóre: 18:16

K sedmému a osmému kolu NOEN Extraligy staršího dorostu vyjedou sparťané na led soupeře. S devíti body za tři výhry a stejný počet porážek jim patří v západní skupině čtvrtá příčka. V pátek Sparta vyráží do Kladna. To okupuje s pěti body sedmé místo, když se mu během šesti kol nepodařilo ani jednou vyhrát v základní hrací době. Na sobotní zápas přejedou sparťané z Holešovic pouze pár kilometrů do Letňan, kterým patří v tabulce šestá příčka.

ONLINE: Pátek 23. září - Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 4:5

ONLINE: Sobota 24. září - HC Letci Letňany - HC Sparta Praha 4:5

Mladší dorost

• Umístění: 1.
  • Body: 15
  • Bilance: 5-0-0-0
  • Skóre: 38:14

Mladší dorost zatím kráčí sezonou suverénně. Bez ztráty jediného bodu vedou mladší dorostenci Sparty západní skupinu ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Za pět zápasů již stihli nastřílet třicet osm gólů, zato inkasovali pouze čtrnáctkrát. Ukázat formu a udržet si neporazitelnost budou chtít v nedělním zápase na ledě Kladna, kterému patří po třech výhrách a dvou porážkách čtvrté místo.

ONLINE: Neděle 25. září - Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 2:8

FOTO: Karel Švec/ČSLH