2. 8. 2012 Lucie Strouhová

Mladík Přibyl: Chyběl nám důraz, budeme se ale zlepšovat

První přípravné utkání mají za sebou hokejisté pražské Sparty. V horký letní den se postavili v nedalekém Benešově kazažské Astaně, která omlazenou sestavu trenéra Žemličky jednoznačně přehrála. „Určitě se budeme zlepšovat,“ věří v lepší zítřky talentovaný forvard Daniel Přibyl.

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a také extraligové týmy počítají už jen týdny ke startu nového ročníku. Naplno se rozjíždějí přípravné zápasy. Sparta na úvod zvolila těžkého soupeře, který přesně před týdnem v nedalekém Benešově rozbil svůj letní kemp. Barys Astana hrála rychlý přímočarý hokej a pražskému celku příliš nedovolila, a to ani ve čtyřech početních výhodách proti třem. „Jsou to teprve začátky, výsledek napovídá, že to nebyla žádná sláva. Určitě se ale budeme zlepšovat a zápas od zápasu to bude lepší,“ slibuje talentovaný mladík Daniel Přibyl.

Daniel Přibyl

Právě vytáhlý forvard, i přes velká vedra, start přípravných měření sil uvítal. „ Zápasy jsou příjemnější, konečně to začalo,“ glosoval devatenáctiletý jinoch, který naskočil v první formaci s francouzskými bratry Treille. „Všechno je ve fázi zkoušení, nedá se očekávat, že bychom takhle vydrželi celé přípravné období. Hrálo se mi s nimi dobře, nevytvořili jsme si ale příliš šancí. Na tom musíme zapracovat, hnát se více do útoku,“ vypočítavá Přibyl.

Největší překážkou byl Pražanům gólman Jeremjev, který si poradil se všemi pokusy Sparty a chvílemi její útočníky přiváděl k zoufalosti. Holešovičtí nedokázali uklidit puk ani do poloprázdné branky. “Chytal samozřejmě velice dobře, ale moc jsem ho nesledoval. Snažil jsem se soustředit jen sám na sebe a podat co nejlepší výkon. Chyběl nám především důraz,“ upozornil hokejista draftovaný Montrealem.

Hned následující den změří svěřenci trenéra Žemličky síly s prvoligovými Litoměřicemi. „Přijdou drobné změny v sestavě,“ tuší mladíček, jenž se touží natrvalo probojovat do extraligového kádru Sparty. „Jsou to určitě mé nejvyšší osobní cíle, udržet se ve Spartě co nejdéle to půjde,“ přeje si.