17. 9. 2014 Tomáš Lichnovský

Mladší dorost zabral, junioři poprvé padli

Po sobotní porážce juniorů od Liberce zůstává jediným stoprocentně úspěšným výběrem s velkým „S“ na prsou starší dorost, který si zařádil v Boleslavi, porazil Liberec a vede také extraligovou tabulku. Junioři sice prohráli, ale jak říká trenér Darek Stránský: „Jednou to přijít muselo.“ Mladší dorost v posledních dvou zápasech uspěl v prodloužení, stoupá tabulkou a rodí se v něm střelecké hvězdy. Úspěšný vstup do sezony zatím Holešovickým vychází.

Junioři jsou i přes první prohru v sezoně stále plní optimismu

Shrnutí:

• EXTRALIGA JUNIORŮ
  • 1. místo v tabulce (22 bodů)
  • skóre 33:20
  • nejproduktivnější hráč – Václav Krudenc (8+1)
  • 1. brankář Lukáš Langer (94,19 %), 9 zápasů

Po osmi zápasech nepřetržitých bodových hodů přišla ledová sprška v podobě vysoké prohry 2:6 s Libercem. Ještě před prvním zaváháním stihli svěřenci trenéra Dareka Stránského porazit ve čtvrtek v rámci osmého kola Mladou Boleslav 4:2, ale v dalším domácím zápase proti Tygrům sparťanští junioři od první minuty prohrávali a ani přes urputnou šedesátiminutovou snahu se jim nepovedlo zaspaný start napravit. Ve druhé třetině se sice zásluhou Tomáše Brejchy a Jaroslava Vacka dvakrát dostali na dostřel jediné branky, ale to bylo v sobotu z pohledu Sparty vše. Po šestém inkasovaném gólu nastoupil mezi sparťanské tyče Vladyslav Slyusarchuk a skvělým výkonem další navýšení skóre již nedovolil. Další bitva o body čeká Spartu v pátek 19. září na ledě Jihlavy.

Darek Stránský po první letošní bezbodové zkušenosti:

Jaké bylo poprvé v sezoně prohrát zápas?
Tak vždycky je to nepříjemná záležitost, když člověk nerad prohrává.

V čem byl problém, že to nevyšlo?
Za prvé jsme k zápasu přistoupili vlažně. Dostali jsme strašně rychle gól, což pro nás mělo být dostatečné varování, ale nebylo. Liberec byl lepší, celou první třetinu byli jeho hráči pohyblivější. V přesilovce zvýšili na dvougólový rozdíl, ale nám se podařilo snížit, de facto dvakrát po sobě na 1:2 a pak na 2:3. Bohužel prohráli jsme hrubými individuálními chybami, které jsme doteď nedělali, nebo které jsme dělali jen minimálně. Obdrželi jsme nějaké slepené góly a oni nám odskočili na 2:6. Po druhé třetině jsme si řekli, že se vrátíme do klidu – do starých kolejí. To se nám povedlo, soupeře jsme přehráli, ale bohužel bez vstřelené branky. Je důležité, že jsme utkání alespoň sami pro sebe dohráli dobře. Nebo alespoň pro mě byla poslední třetina výkonnostně nejlepší.

Poprvé za devět kol nedochytal zápas Lukáš Langer. Jaký to bude mít dopad na jeho psychiku?
Já myslím, že to bude bez problému, protože ani jeden gól nebyl jeho. Byly to vyloženě góly do prázdné brány, nebo z dorážek po jeho dobrém zákroku, kdy tam byli volní hráči před brankou. Z těch gólů ho nikdo neviní. Lukáš je momentálně hodně vytížený a má vysokou výkonnost, takže jsme se domluvili, že tam pošleme náhradníka, aby se v tom zbytečně nekoupal. A myslím si, že Láďa Slyusarchuk ho zastoupil perfektně! Gól nedostal a my jsme rádi, že máme vyrovnané brankáře.

Bude mít sobotní prohra důsledky ve složení formací?
Možná tam budou kosmetické úpravy, ale tým si nezaslouží, abychom ho rozkopali. Jednou prohra přijít musela a došlo k tomu prostě tentokrát. Ale já pevně věřím tomu, že kluci to zase nastartujou a příští zápas odehrajeme na stejné vlně, jako předtím.

Starší dorost vyprášil výstroj Boleslavi a je také stále první

Shrnutí:

• RAKO EXTRALIGA ST. DOROSTU – STŘED
  • 1. místo v tabulce (12 bodů)
  • skóre 23:3
  • nejproduktivnější hráč – Ondřej Procházka (4+2)
  • brankář Adam Brízgala (97,48 %)

„Chtěli bychom hrát agresivní a útočný hokej a s tím pojedeme i do Mladé Boleslavi,“ nechal se slyšet před gólovými slavnostmi sparťanských starších dorostenců jejich trenér Richard Žemlička. Zdá se, že tento vzorec zatím funguje! Sparta porazila v pátek Boleslav vysoko 12:1, kdy si zejména ve třetí třetině (8:0) s chutí zastřílela. Třemi přesnými trefami se v utkání blýskl útočník Martin Svoboda.

O den později si sparťané poradili doma v Tipsport areně na rozdíl od juniorky s Libercem (4:1). V tomto utkání prokázal své kvality dvěma úvodními trefami nejproduktivnější hráč týmu Ondřej Procházka (4+2). Další zápas absolvují hráči v pátek 19. září v Hradci Králové, před kterým o tři body vedou extraligovou tabulku skupiny Střed.

Mladší dorost dvakrát uspěl v prodloužení a je čtvrtý

Shrnutí:

• ELIOD EXTRALIGA ML. DOROSTU – ZÁPAD
  • 4. místo v tabulce (7 bodů)
  • skóre 18:14
  • nejproduktivnější hráč – Ondrej Šišolák (4+5)
  • brankář Adam Wolf (91,61 %)

Po dvou rozdílných výkonech v úvodu sezony se svěřencům trenéra Jaroslava Nedvědapodařilo dvakrát přehrát soupeře, třebaže až v prodloužení. Nejdříve mladší dorost uspěl v Karlových Varech (5:4p). Vítěznou branku v prodloužení vstřelil obránce Matouš Horský, kterému asistoval v zápase dvougólový Ondřej Šišolák.

V nedělním utkání, kdy Sparta porazila doma Kladno (4:3p), se hattrickem předvedl Ostap Safin, který se šesti zaznamenanými brankami vede extraligovou tabulku střelců skupiny Západ. Další zápas čeká mladé sparťanské naděje v neděli 21. září v Litvínově a v ideálním případě (s ohledem na ostatní zápasy) by při tříbodovém úlovku mohli pomýšlet dokonce na druhé místo v tabulce.