6. 3. 2001 JiS

Mnoho lidí nám postup do play-off nepřálo

V posledním kole základní části hokejové extraligy se rozhodovalo o bytí či nebytí pražské Sparty v závěrečných bojích o titul. V utkání, které se značilo vynikající diváckou kulisou, zvítězili Holešovičtí nad Pardubicemi vysoko 6:1 a do play-off tak postupují z páté pozice.

Jelikož měli Východočeši postup do závěrečných bojů již jistý, nebyl jejich kouč Josef Paleček z drtivé prohry příliš rozmrzelý. „Domácí zvítězili zaslouženě, protože v zápase projevili větší vůli po úspěchu. Citelně nám chyběli obránci Píša s Jančaříkem v předbrankovém prostoru. Co se týče našeho soupeře do play off, upřímně jsem se hrozil Sparty, proti níž naštěstí v prvním kole hrát nebudeme,“ uvažoval pardubický lodivod.

Jeho protějšek František Výborný byl nadmíru spokojen. „Věděli jsme, že musíme vyhrát. První třetina byla poznamenána naší nervozitou, ovšem po gólu se mí svěřenci uklidnili. V prostředním dějství hrozily Pardubice z rychlých brejků, zvláště Sýkora. V závěru jsme hráli konečně dobrý kombinační hokej,“ liboval si Výborný.

O postup si to Sparta rozdala na dálku s Třincem. „To víte, že jsme zaslechli průběžné výsledky. Soustředili jsme se však na náš zápas, neboť jsme potřebovali vyhrát. Strašně nám pomohla fantastická divácká kulisa. Myslím si ale, že by bylo hodně lidí rádo, kdybychom se do postupové osmičky nedostali,“ přemítal Petr Hrbek.

Ve čtvrtfinále se utkají Pražané s Litvínovem. „Budou to určitě velmi hezké zápasy, vždyť jde o všechno. Budeme hrát pochopitelně ze zabezpečené obrany a spoléhat na rychlé brejky. Chceme-li vyhrát, musíme porazit kohokoli,“ nastínil plány Holešovických Jiří Zelenka.