12. 2. 2003 MiG

Na Kobře bylo Spartě těsno

Na promrzlém stadionu účastníka II. ligy Kobry Praha čekalo Spartu zaplněné hlediště, domácí tým i se svou největší hvězdou Janem Czerlinskim, bývalým útočníkem Pardubic, ale také úzká střídačka. V každé části hry tak některý ze 4 útoků Sparty po celých 20 minut odpočíval. V brance Sparty se objevil Petr Přikryl.
Šťastné zvýšení na 3:1 z hole Michala Broše se ukázalo jako rozhodující moment zápasu. Sparta vítězstvím postoupila do druhého kola hokejového poháru. Do úvodní části hry nastoupila Sparta v této sestavě:

Nedvěd, Srdínko - Kratěna, Broš, Tomajko, Richter, Šrek - Zelenka, Martinec, Havelka, Hanzlík, Nedoma - Tomík, Šimíček, Kubinčák.

Hned od prvních minut bylo zřejmé, v jakém duchu bude utkání vedeno. Hře chyběl důraz, oproti extraligovým bojů byla výrazně pomalejší. V mezihře předváděli domácí borci zralý výkon. Vědomí, že nemají proti obhájci titulu vůbec co ztratit přineslo na jejich hokejky klid. Šance byly k vidění na obou stranách, oba brankáři se zapotili v prvních dvaceti minutách zhruba stejně. Branky však začaly padat až ve druhé dvacetiminutovce. To se již do hry zapojil útok Ptáček, Jiruš - Paroulek, Leška, Bělohlav. Do hry se naopak nezapojila Brošova pětka. Sparta přidala na důrazu a získávala očekávanou převahu. Paroulek nejprve napálil tyč, ale ve 34. minutě již za domácí brankou svítilo červené světlo. Bělohlav dorazil Leškovu střelu pod klečícím brankářem Vostárkem. O dvě minuty později vybojovali Bělohlav s Paroulkem puk pro Ptáčka, a ten z prostoru mezi kruhy zvýšil na 2:0.

Do závěrečné části se opět vrátil se svým útokem Michal Broš, pouze za mantinely zůstal Šimíčkův útok. Lehkovážněji hrající obhájci titulu si koledovali o snížení. "Snahu" Sparty vyslyšel ve 43. minutě Honc, který parádní ranou do levého horního rohu nedal Přikrylovi šanci. Brance předcházelo buly vyhrané dnes v této herní situaci téměř neomylným Janem Czerlinskim, který tentokrát vyzrál na Romana Šimíčka. Majitel extraligového titulu s Pardubicemi byl po celý zápas nejnebezpečnějším forvardem Kobry. Uběhlo však pár sekund a Broš propasíroval puk chytře obloučkem mezi tyčkou a brankářem domácích - 1:3. Sparťané se poté utápěli v záplavách kliček a přihrávek, střel bylo pomálu. Naopak v 56. minutě napřáhl mezi kruhy po pěkné akci Bárta a bylo to opět o jednu branku. U této branky "asistoval" Leškův útok. Sparta však drama nepřipustila, nepustila do konce zápasu domácí do šance a jen zřídka k puku.

Kobra Praha - Sparta Praha 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Branky: 34. Bělohlav (Leška, Ptáček) - 0:1, 36. Ptáček (Bělohlav, Paroulek) - 0:2, 43. Honc - 1:2, 43. Broš (Nedvěd) - 1:3, 56. Bárta (Vilt) - 2:3. Do zápasu nezasáhl brankář Petr Bříza, kterého na úterním tréninku opět potrápil prst. "Je v pořádku," uklidňoval fanoušky Sparty trenér Alois Hadamczik. Vedle brankářské opory Sparty nenastoupili do zápasu ani Špaňhel s Ujčíkem. Zatímco Špaňhel již trénuje, Ujčík si na led bude muset ještě počkat. "Ve čtvrtek by měl ale už jít s námi na led," říká Hadamczik o Ujčíkovi. Sparťanský rychlík však zcela jistě nestihne zápas se Vsetínem. "Nejspíš ještě ani derby," upřesňuje Viktor Ujčík.