1. 8. 2012 Daniel Ryl

Na Litoměřice vstup zdarma!

Praha – Už je to tady. Také Sparta odstartuje svou sérii přípravných zápasů, kterých bude celkem čtrnáct. Ten první odehraje již zítra na benešovském ledě proti Astaně. Po účastníkovi KHL čeká na Spartu celek Litoměřic a vstup na páteční utkání v Litoměřicích je zdarma!

Úvodní buly proti Barysu bude vhozeno v 17 hodin. Zápas s kazašským týmem bude úplně prvním přátelským zápasem tohoto přípravného období. Hned druhý den od 11 hodin vyjedou sparťané na litoměřickém ledě proti domácímu výběru.

Litoměřice letním domovem…

Do Litoměřic ovšem sparťané neodjedou naposledy. Litoměřický stánek pro ně bude domácím stadionem pro všechny domácí zápasy European Trophy. Diváci v Litoměřicích tedy uvidí švédský Jönköping, se kterým se Sparta utkala již vloni a na domácím ledě prohrála 1:4. Pražané se mimojiné přivítají také Linköping, Piráty z Chomutova a v říjnu také vídeňské Capitals.

"Za možnost účinkovat v European Trophy jsme velmi rádi," přiznává Richard Žemlička. Nový trenér Sparty je spokojen také se soupeři. "Konfrontace se skandinávskými týmy je dostatečně kvalitní přípravou, zajímavé bude i měření sil se Slovanem,“ poukázal na dalšího soupeře v European Trophy.

Stadion v Litoměřicích nabídne Spartě kvalitní zázemí a všichni členové týmu věří v podporu fanoušků. Mimo jiné také trenér Žemlička věří v hojný počet sparťanských fanoušků. "Doufám, že jich na zápasy dorazí hodně, přestože hrajeme v Litoměřicích. Bude to rozhodně zajímavé."