17. 9. 2005 Vojtěch Gibiš

Na Spartu zavítá navrátilec z Budějovic

Na utkání 5. kola extraligy zavítá do holešovické T-Mobile Areny celek Českých Budějovic, který se letos na jaře po roce vrátil do extraligy. Zatím si vedou Jihočeši nadmíru dobře, okupují čtvrtou příčku tabulky s osmi body. Sparta je třetí a výše není hlavně z důvodu nepodařených startů do zápasů.
O soupeři ...
Českým Budějovicím se v sezoně 2003/2004 vůbec nevedlo, skončily poslední. Navíc jim nevyšla ani baráž a v extralize tak Jihočechy nahradila Jihlava. Loňská sezona byla pro Budějovice velmi šťastná, neboť díky výluce v NHL jim mohlo pomoci několik hráčů ze zámořské soutěže. A hlavně díky jim, se vcelku bez potíží probojovaly České Budějovice do baráže, kde opět narazily na Jihlavu. S tou si tentokrát poradily 4:1 na zápasy a vrátily se po roce do naší nejvyšší soutěže. S tím souvisela i obměna kádru, která byla velmi značná. Jihočeskou metropoli opustilo celkem 21 hráčů, někteří z nich se vrátili do NHL. Opačným směrem putovalo 11 hráčů. Jihočechům se prozatím daří, jako jeden ze dvou týmů v extralize ještě neokusili hořkost porážky, neboť dvakrát remizovali a dvakrát vyhráli. Českým Budějovicím v sestavě chybí dlouhodoběji zranění Roman Turek a Václav Nedorost.
Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Rychlý a tvrdý křídelník Michal Hudec přešel na Jih Čech z bratislavského Slovanu. V české extralize však již jednou působil, a to v sezóně 2003-2004, kdy hrál za Vsetín. Michal Hudec je jedním z nejproduktivnějších útočníků Českých Budějovic. Ve čtyřech zápasech si připsal branku a dvě nahrávky. Důrazný forvard strávil prozatím skoro celou kariéru ve Slovanu Bratislava, rok také nabíral zkušenosti v zámoří. V obraně Jihočechů září Petr Gregořek, který je na i na prvním místě produktivity týmu. Jako jediný totiž dokázal již vstřelit dvě branky a k nim ještě přidat jednu nahrávku. Sedmadvacetiletý bek byl také jediný střelcem duelu s Plzní, čímž zajistil Českým Budějovicím první vítězství v sezoně. V hodnocení plus / minus má zatím dlouholetý hráč Třince na kontě jeden plusový bod.
Sparta se po výborném začátku s Litvínovem začala trochu trápit v prvních částech zápasů. Začalo to ve druhém kole v Liberci, kde byl stav po 40 minutách 3:0 pro Liberec. Sparta sice ve třetí třetině zabrala, ale na vyrovnání to nestačilo. V dalším kole opět Spartě utekl začátek a po 20 minutách vedly Karlovy Vary 3:1. Mocným obratem však Sparta vyhrála 6:4. V pátečním zápase ve Vsetíně snad tak už nikoho moc nepřekvapilo, že Sparta opět prohrávala 0:3, aby vzápětí obrátila stav na výhru 4:3 v prodloužení. V zápase s Českými Budějovicemi však Pražané nebudou určitě chtít připustit již podobné drama a budou se snažit si začátek pohlídat. V sestavě Sparty se neobjeví obránce Ján Tabaček a útočník Michal Sivek. Nejistý také zůstává návrat kapitána Martina Chabady. Naopak po odpykání jednozápasového trestu se opět představí hvězda minulého domácího zápasu - Roman Vopat.
Ve Spartě nejvíce září:
Nejproduktivnějším hráčem Sparty, ale zároveň celé extraligy stále zůstává Jan Marek. Po čtyřech zápasech si připsal 2 góly a 6 asistencí, což činí průměr 2 body na zápas! Jindřichohradecký rodák má také na kontě šest plusových bodů. Pětadvacetiletý forvard tak dokazuje, že když dostane důvěru, čas a prostor na ledě, že dokáže předvádět velmi kvalitní výkony. Však to již předvedl v sezoně 2002-2003, kdy v dresu třineckých ocelářů nastřílel 32 branek a na dalších 30 přihrál! Výborným výkonem ve Vsetíně se do čela produktivity a plusových bodů sparťanských obránců vyšplhal Martin Hlavačka. Ze tří bodů, které má na kontě, si dva připsal ve Vsetíně. Tam totiž nejprve v těsném závěru vyrovnal a v prodloužení pak ještě rozhodl o výhře Sparty 4:3. Posilu z Karlových Varů zdobí také šest plusových bodů, tolik důležitého údaje pro obránce.
Zápas začíná v holešovické T-Mobile Areně v neděli 17.9.2005 v 18:30. V předprodeji či na pokladnách haly si můžete zakoupit vstupenky v ceně 20 - 130 Kč. Taktéž lze pro nákup vstupenek využít prodejní síť Ticketpro či Tipsport. HC SPARTA PRAHA pro své příznivce připravila celou řadu slev v podobě sezónních karet. Více informací naleznete ZDE! Ti, kteří se na zápas osobně nedostanou, jej mohou sledovat v našem online přenosu.