11. 2. 2004 MiG

Na marodce zbývají čtyři hráči, vrací se Havelka

Obránce Pavel Šrek a útočník Petr Havelka opustili během reprezentační přestávky sparťanský lazaret. S nimi i Petr Ton. Zkušený Šrek se vrací v letošní sezóně po dlouhodobějších potížích již podruhé, Havelka by měl v pátek v Litvínově sehrát první utkání sezóny.
Petr Havelka se rozehrával v Mladé Boleslavi, kde ve třech zápasech jednou skóroval a dvakrát nahrával. „Byli s ním spokojeni. Chtěli ho dokonce i na další zápas, protože hrají o play off. Nepustili jsme ho, chceme, aby za nás nastoupil v pátek v Litvínově,“ říká sportovní ředitel Sparty Miroslav Kuneš.

Havelkův problém přišel krátce před startem soutěže. Nejprve si poranil žebra a hrudník. Mnohem horší byl však následující zánět v koleni, který jej vyřadil až do konce roku z tréninku. Po více než měsíční přípravě na ledě vyzkouší Havelka v pátek poprvé v sezóně extraligové tempo.

Pavla Šreka sužovaly nejprve problémy s přetrženými šlachami na zádech. Nemohl ani zvednout ruku, přesto se jako zázrakem dal dohromady a v polovině listopadu opět nastoupil. Na marodku se vrátil 7. prosince, kdy mu lehnul Richard Král na koleno. S poškozenými vazy laboroval dva měsíce.

Po prodělané chřipce bude hrát i Ton, na marodce naopak zůstává Ondřej Kratěna, jenž má poraněný stehenní přitahovač. „Zkoušel to na ledě, ale slezl,“ konstatuje Kuneš s tím, že Kratěna má ve svalu trhlinku, kterou prosakuje krev. „Na led půjde nejdříve v pondělí.“

V pátek nebude moci nastoupit ani Gabriel Špilár, jenž utrpěl v posledním zápase před pauzou poranění vazů v kotníku. „Vypadá to na deset dní,“ odhaduje sportovní ředitel Sparty dobu Špilárova návratu.

Z mládežnické reprezentace se vrátil s poraněným ramenem Karel Hromas a v nejbližších zápasech také nebude hrát. Lépe je na tom David Vrbata, který pořád cítí naražený bok z Třince, avšak trénuje na ledě a na přelomu týdne by mohl být připraven.

V neděli proti Liberci se poprvé přestaví sparťanskému publiku vysoký obránce Petr Kuboš, jenž přišel v lednu ze Vsetína a svoji premiéru si odbyl v posledním zápase před přestávkou na ledě Třince. „Musíme ho pochválit, hrál solidně, měl i dobrou přihrávku,“ míní Kuneš. „Mohla by to být dobrá posila.“