26. 1. 2009 Tomáš Kubánek, Lukáš Peroutka

Nálada je špatná, přiznává Netík

P r a h a - Už v Třinci byl Tomáš Netík nejaktivnějším hráčem Sparty, a také ve Znojmě snesl jako jeden z mála přísnější hodnocení svého výkonu. K dobrému pohybu navíc přidal branku, která však přišla až za stavu 3:0 pro domácí.
Tomáš Netík
Spartu sužuje série proher

Už šestá porážka v řadě, navíc jediný bod z této dlouhé nepříznivé série. To je bilance Pražanů v posledních týdnech. "Teď se v tom patláme, je to strašně těžké. Opravdu nevím," těžko hledal slova blonďatý štírek.

Na vině jsou určitě z velké části nezvládnuté začátky utkání, které navíc holešovické mužstvo provázejí celou sezonu. "Každý zápas si říkáme, že chceme po první třetině hrát nula nula, ale nedaří se nám to. Znovu jsme prohrávali o dva góly, to se pak hrozně těžce hraje," smutní sparťanská jedenasedmdesátka. V zápase se Znojmem prohrávali dokonce už 0:3, než se ve 28. minutě trefil právě Tomáš Netík.

Příčinu vidí v celkové špatné hře celého týmu. "Nechci to svalovat na to, že nemáme formu, je nás tady dvacet a tohle není žádná omluva. Děláme chyby. Útočníci nedávají góly, navíc dělají chyby v obraně, chybují i obránci, padá to i na gólmana. Taková je situace, musíme se z toho dostat. Snažíme se o to každý zápas. Zatím se nám to nedaří."

Výkonu na jihu Moravy nepřidalo ani třináct vyloučených hráčů. V následných přesilových hrách se domácí radovali ze vstřelené branky hned třikrát. Naproti tomu Holešovičtí nevyužili ani přesilovku pět na tři. "V oslabení góla nedáme. Musíme udělat krok navíc, místo toho, abychom hákovali. Třináct vyloučených je opravdu hodně. Každý musíme začít u sebe."

Jediná věc, která může sparťany relativně uklidňovat, je fakt, že do začátku play-off, které jim už snad neunikne, ještě pár zápasů zbývá. Je tedy stále ještě čas formu vyladit. "Samozřejmě, ale to si nemůžeme říkat. Momentálně je však v kabině hodně špatná nálada," dodává Netík.