16. 9. 2009 Lucie Strouhová

Není důvod k panice, klidní situaci Ručinský

Návrat Martina Ručinského do extraligového hokeje zatím neprobíhá dle pohádkového scénáře. Ba naopak. Hvězdný útočník se se svými spoluhráči trápí a pohodu z přípravných utkání nedokázal přenést i do nejvyšší soutěže. „Ale stále není důvod k panice,“ myslí si.

Martine, vaše první pětka se trápí a přitom se od ní hodně očekávalo. Proč?
Nepovažujeme se za útok snů, do této role nás pasovaly pouze noviny. Je začátek sezóny, nedaří se nám, ale není důvod k žádné panice.

Martin Ručinský

Přesto na vašem bodovém kontě stále svítí nula…
Samozřejmě bychom branky chtěli dávat, od toho jsme tady. Momentálně se ale nedaří a příští zápas už může být všechno jinak. Vždyť závěr derby jsem dohrával s Výborným a Tonem. V pátek je další zápas, tak nevěšme hlavy. V derby jsme byli jako tým velice špatní. V minulých zápasech jsme si ale dokázali vytvořit tlak a přehrát soupeře, pouze nám vázla koncovka. Určitě je to k zamyšlení, ale důležité je, že máme šance a je jen otázkou času, kdy nám začnou padat do branky.

Právě v derby jste propadli úplně. Čím si to vysvětlujete?
Celý den jsme se na derby připravovali. Ale vše, co jsme si řekli a na co nás trenéři upozornili, nic z toho jsme nesplnili. Dostali jsme tři góly a bylo po zápase. Zvedli jsme se až příliš pozdě. Musíme se nad tím zamyslet a odehrát zápasy jinak.

V přípravě se vám dařilo, proč to v lize nejde?
Mužstva jsou vyrovnaná, všichni výborně bruslí a mají sílu. Není jednoduché se prosadit, kór když proti nám každý brání v pěti lidech.

Ani loňský start nebyl z vaší strany výjimečný, uklidňuje vás to?
Vloni jsme byli ve stejné situaci, ze začátku jsme to také neměli jednoduché. Potom jsem se zranil, ale David hrál později výborně. Už jsem ale několikrát opakoval, že tady nejsem od toho, abych honil statistiky, střílel branky a sbíral body. Chci především pomoci mužstvu, což je pro mě prvořadé. Pokud pošlapeme bez mých bodů, budu spokojený.

Budete si v pátek věřit stejně jako před startem soutěže?
Ve Spartě je daleko větší tlak než jinde, ale soutěž právě začala a není důvod k panice. Nevychází nám začátky zápasů, když to zlepšíme a budeme hrát poctivě od prvních minut, tak to bude dobré.