16. 4. 2007 Vojtěch Gibiš

Netík se k reprezentaci zřejmě nepřidá

Původně nominovaný sparťanský útočník Tomáš Netík se k reprezentaci kvůli zdravotním problémům s největší pravděpodobností nepřipojí. Nejisté je i působení Jana Hlaváče, který laboruje s třísly. V úterý se však jak Hlaváč, tak Netík objeví na srazu reprezentace v T-Mobile Aréně, stejně jako jejich spoluhráč Jaroslav Hlinka.
Trenér Alois Hadamczik se zatím definitivně nevzdal ani služeb Ondřeje Kratěny, který však svoji účast na mistrovství světa kvůli zdravotním problémům vyloučil. Hadamczik na pondělním srazu zmínil i brankáře Tomáše Dubu, který by na MS cestoval v případě zdravotních problémů někoho z brankářské trojice Čechmánek, Svoboda, Pinc.

V současné nominace českého národního týmu před dvojzápasem s Finskem je i obránce Karel Pilař, který kromě posledního finálového zápasu se Spartou stihl odehrát v této sezoně 10 zápasů na farmě Toronta. V kádru kouče Hadamczika je sparťan Jan Marek, který sezonu odehrál v ruském Magnitogorsku, s kterým nakonec vybojoval titul. Jan Marek se dokonce stal nejproduktivnějším hráčem play off ruské Superligy, když v patnácti zápasech nasbíral sedmnáct bodů. Hadamczik má v současné nominaci i několik exsparťanských hráčů. Kapitánem národního týmu bude David Výborný, syn sparťanského trenéra. V kádru jsou i útočníci Josef Straka, Rostislav Olesz a obránce Radek Hamr.

Nominace reprezentace před dvojzápasem s Finskem

Brankáři: Roman Čechmánek (Třinec), Adam Svoboda (Slavia Praha), Marek Pinc (Vítkovice)
Obránci: Tomáš Žižka (Slavia Praha), Lukáš Zíb (Liberec), Miroslav Blaťák (Mora/Švéd.), Rostislav Klesla (Columbus/NHL), Radek Hamr (Kloten/Švýc.), Jan Platil (CSKA Moskva/Rus.), Ladislav Šmíd (Edmonton/NHL), Zbyněk Michálek (Phoenix/NHL), Karel Pilař (Toronto Marlies/AHL), Michal Barinka (Vítkovice), Petr Čáslava (Pardubice)
Útočníci: Jan Hlaváč, Jaroslav Hlinka (Sparta Praha), Petr Sýkora, Tomáš Rolinek (Pardubice), Petr Hubáček, Zbyněk Irgl (oba Vítkovice), Jaroslav Bednář (Slavia Praha), Josef Straka (Lukko Rauma/Fin.), Jiří Novotný (Washington/NHL), Ladislav Kohn (Blues Espoo/Fin.), Jaroslav Balaštík (HV 71/Švéd.), Petr Tenkrát (Boston/NHL), Jan Marek (Magnitogorsk/Rus.), David Výborný (Columbus/NHL), Rostislav Olesz (Florida/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal/NHL), Petr Čajánek (St. Louis/NHL).