17. 10. 2014 Tereza Velikovská, Daniel Ježek

Novotný: Obrana nám fungovala skvěle!

První čtvrtinu základní části zakončili sparťané cenným vítězstvím na ledě lídrů soutěže, třineckých Ocelářů. K tomu, že Sparta ukončila soupeřovu osmizápasovou sérii výher, přispěl velkým dílem i gólman FILIP NOVOTNÝ, který za svá záda propustil pouze jedinou střelu Třince. "Kluci mi hodně pomohli, hrajeme poslední dva zápasy opravdu dobře dozadu," pochvaluje si.

Dosud se podařilo dobýt led nové Werk areny pouze Vítkovicím, sparťané tak nebyli před duelem s lídrem v roli favorita. Zápas ale zvládli dovést do vítězného konce a eliminovali útočnou sílu Třince. "Vepředu mají hodně dobré a zkušené hráče, takže to bylo hodně těžké. Byli jsme si vědomi toho, že to hodně silný soupeř. Je důležité, že jsme to ubojovali," oddechl si Novotný.

Filip Novotný

I přesto, že měli v první třetině lehce navrch Oceláři, odcházeli do kabin o první přestávce spokojenější Pražané. A stejně tomu bylo i po konci zápasu. "Věděli jsme, že na nás Třinec nastoupí. První třetinu jsme ale ubojovali a po jejím skončení jsme vedli 1:0 my," shrnul sparťanský gólman, který inkasoval pouze jednou v oslabení z hole Daniela Rákose. "Obránce při té situaci zblokoval střelu, ale zlomil hokejku, takže jsme v tu chvíli bránili prakticky ve třech a bohužel nám to tam spadlo."

V samém závěru utkání během třinecké power play se ale ještě pořádně zapotil při šanci Jakuba Orsavy, který se probil až před branku. "Nebylo to vůbec příjemné. Myslel jsem, že bude vyjíždět zpoza brány, ale pak vystřelil a trefil mi beton. Pak už byl naštěstí konec zápasu," usmíval se Novotný, který byl zvolen nejlepším mužem zápasu na sparťanské straně.

Velké zásluhy ale okamžitě přiřkl také svým spoluhráčům, kteří mu podle jeho slov mnoho situací ulehčili. "Kluci mi hodně pomáhají. Když mi nějaký kotouč vypadne, tak ho odehrají pryč. Hrajeme poslední dva zápasy opravdu dobře dozadu. Kluci zblokovali spoustu střel, do hodně z nich padali, aby se ke mně vůbec nedostaly. To je pro gólmana super," pochvaluje si.

To, v jaké pohodě chytá, se ukázalo i v Třinci, kde často pomáhal spoluhráčům s rozehrávkou a v situaci tři proti čtyřem dokonce udělal za vlastní brankou kličku Martinovi Adamskému. "Viděl jsem, že jede proti mně, ale nemůže do mě jít. Byl jsem připravený, že kdyby o mě náhodou zastavil, tak že to odehraju do rohu. On jen projel, tak jsem mohl rozehrát v klidu. V dnešním hokeji je důležité, aby se gólman také zapojil do rozehrávky. Jsem vlastně šestý hráč a musím klukům pomáhat," vysvětluje.