4. 10. 2002 MiG

O sestavě proti Vsetínu rozhodne zdravotní stav hráčů

Klub s velkým jménem a nezkušeným kádrem zavítá dnes v rámci 8. kola extraligy do sportovní haly. Mladíci ze Vsetína, kteří si v dosavadním průběhu ligové sezóny připsali dvě výhry, nebudou mít lehkou pozici prolomit nulovou bilanci se Spartou z minulého ročníku.
Doprava do T-Mobile Areny ze severní části města linky 102, 144, 152, 156, 175, 187, 200, 210 do zastávky Jankovcova z pravobřežní části města linka X-C do zastávky Jankovcova z centra města a západní části linky 1, 5, 8, 14, 25, 26 do zastávky Strossmayerovo náměstí z centra města linky 12, 17 do zastávky Výstaviště Více informací včetně vyhledání spojení, které pracuje s aktualizovanými jízdními řády: www.dp-praha.cz

Chybět jim bude obránce Nedvěd a útočník Kratěna. Otazník visí nad Špaňhelem. „Podle zdravotního stavu mužstva na tréninku uvidíme, v jaké nastoupíme sestavě,“ předpokládá trenér Pavel Hynek. „Včera začal trénovat Martin Špaňhel, ráno uvidíme, jestli bude moci nastoupit. Od toho se bude odvíjet, zdali nastoupíme na tři nebo čtyři útoky. Jistý je start Broše." Sparťané ve čtvrtečním utkání juniorské extraligy nenasadili mladého Vondráčka. Chtějí jej šetřit právě na utkání se Vsetínem. Stal by se dvanáctým hrajícím útočníkem. „Vondráček působí v týmu juniorů, v Berouně a příležitostně hraje za nás. Počítáme s ním do čtvrté lajny,“ vysvětlil Hynek, který už může počítat také s posilou obranných řad Slavíkem.

Vsetín je tři zápasy bez bodu, celkem jich nasbíral v nové sezóně jen šest. V posledních čtyř vzájemných zápasech se vždy radovali Holešovičtí, Valaši do Prahy navíc dorazí bez zraněných Jaškina a Streita. Přesto věří, že protrhnou střeleckou smůlu. Hynek se hodlá v zápase zaměřit na klíčové okamžiky ve hře hostí. „Vsetín má mladé mužstvo, hrají aktivní bruslařský hokej. Bude pro nás důležité pokrýt Jirku Hudlera,“ upozorňuje na pro něj dobře známého juniorského reprezentanta. „Má jeden gól a devět asistencí, z toho se dá vyčíst, že finální přihrávky zařizuje právě on.“ Trenér nezapomíná ani na dobré přesilovky Moravanů. „Dali v nich deset gólů, na druhou stranu šestkrát inkasovali v oslabení,“ sype z rukávu sparťanský asistent. Vsetínští svou bilancí o třídu převyšují Spartu, která v početní výhodě skórovala dvakrát, proto by si rozhodně ráda mizernou úspěšnost spravila.

Zápas v T-Mobile Areně začíná tradičně v 18 hodin. Dnes poprvé jej můžete sledovat v on-line přenosu, který vám minutu po minutě bude přinášet aktuální dění na ledové ploše a průběžný stav utkání.

Bilance SPA - VSE
1999/00: 5 - 1 - 1 (3:3, 3:0, 2:3, 4:2 - 4:2, 4:0, 1:0)
2000/01: 2 - 0 - 5 (6:4, 2:3p, 2:4, 1:4 - 2:3p, 4:3, 3:6, 1:4)
2001/02: 4 - 0 - 0 (5:2, 4:2, 6:3, 3:2)