18. 10. 2011 Pavel Hrdina

Obránce Hanzlík má smíšené pocity, derby chtěl vyhrát

Obránce Jan Hanzlík zažil už nespočet derby. To úterní bylo opět hodně specifické, s předchozími sedmi venkovními ovšem mělo jeden společný aspekt. Spartě se v 02 Areně dlouhodobě nedaří, nevyhrála tu od roku 2008. „To je hodně,“ přiznává služebně nejstarší sparťan.

Připouštěl jste si, že by dnešní zápas mohl skončit tak těsným výsledkem poté, co tu Slavia minule inkasovala devětkrát a Spartě se střelecky dařilo?
Výsledky jsme znali, i když derby je úplně jiný zápas. Výborně chytali oba gólmani, dobře se hrálo střední pásmo. Já myslím, že první dvě třetiny jsme byli lepším týmem, ale v té třetí jsme se zbytečně báli o výsledek. Dá se říct, že jsme spokojení s bodem z venku. Na druhou stranu je to ale derby, které chce vyhrát každý za každou cenu, takže pocity jsou smíšené.

Vy osobně jste v kádru Sparty služebně nejstarší, prožíváte derby víc než ostatní?
V rámci sezony je to zápas jako každý jiný, ale už v autobuse na to myslíme, připravujeme se celý den a těšíme se na super atmosféru a spoustu fanoušků na obou stranách. Pak se mnohem lépe hraje, užíváme si to.

Posledních sedm zápasů jste tu nevyhráli, může být tato smolná série způsobená i úzkým kluzištěm v O2 Areně?
Tu statistiku jsem ani nevěděl, to je hodně. Pravdou je, že je tady hodně úzké hřiště. Nevím, jak tu Slavia hraje ostatní zápasy, ale mně se zdá, že derby je vyhecované a oni tu podávají 120% výkon. Myslím, že kdyby takhle hráli pokaždé, tak by v tabulce nebyli tam, kde jsou. Byl to ale dneska dobrý výkon z obou stran a myslím, že diváci si přišli na své.

Trenér Jandač si po minulých zápasech stěžoval na produktivitu obránců. Mohl třeba tohle být dnes rozdíl mezi jedním a více body?
To máte pravdu. Obranu i útok tvoří celý tým a zatím jsem dal góly pouze já a Sersen. Je jedno, kdo dá góly, horší je, že dneska jsme je nedali, Slavia naštěstí taky ne. Věřím ale, že se to zvedne a že jsme nastoupili dobrou cestu. Po dnešku nemůžeme být zklamaní, chtěli jsme zvenku bod a máme ho. Hlavně musíme ale dál sbírat body, říjen je hodně rozhodující. Máme asi 18 zápasů a po nich se tabulka trochu rozdělí. Je to prostě náročný měsíc, ale máme dobře našlápnuto a teď bude hlavní to nepokazit.

Góly obránců pak chybí i při přesilovkách, ve kterých se dnes ani minule s Litvínovem Spartě nedařilo...
Samozřejmě, že ty góly chybí. Myslím ale, že jsme dnes nehráli špatně, lítalo to okolo a hodně jsme stříleli. Někdy tomu chybí nějaký šťastný odraz, prostě štěstíčko, haluz od modré čáry. Potřebujeme, aby beci dávali góly i nahrávky, protože tvoříme tým a nemůžeme to táhnout na tři nebo čtyři lidi.

Dnešní eventuelní výhra vás mohla posunout i na první místo tabulky, mysleli jste na to?
Tabulka je hezká, když se podíváte do novin. Je to tam ale těsně naskládané, dvakrát prohrajeme a můžeme být zase desátí. Bylo by hezké, kdybychom byli po třech letech zase na prvním místě, i třeba kvůli fanouškům. Nedá se ale nic dělat, musíme se soustředit na další zápas s Plzní.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila