2. 9. 2010 Tisková zpráva

Oznámení Českého svazu ledního hokeje!

Jelikož v minulých sezónách docházelo často k situacím, kdy se hráči účastnili na akcích privátně organizovaných „select teamů“ v době konání mistrovského utkání svého mateřského klubu, dochází pro sezónu 2010/11 k regulaci mimo klubových. Toto rozhodnutí schválilo sportovní oddělení a komise mládeže ČSLH.

1. Zákaz startu hráčů za jiná (privátně organizovaná) mužstva mimo klubové aktivity v době trvání dané soutěže.

2. Zákaz účasti hráčů na privátně organizovaných trénincích v době konání tréninku, či zápasu mateřského klubu.

3. Privátně organizované „select teamy“ v době konání mistrovských soutěží musí obdržet pro své akce autorizaci sportovního oddělení ČSLH.

Dále upozorňuji všechny kluby žákovské ligy, že hráči cizí státní příslušnosti, jejichž rodiče nemají trvalý pobyt na území ČR nebudou počítáni do soupisky hráčů ŽL. Příspěvky MŠMT nebudou vynakládány na výchovu hráčů jiné národnosti, jejichž trvalé bydliště není na území ČR.