23. 10. 2012 Lucie Štěrbová

Pacovský: Tak by měl vypadat každý zápas

P r a h a - Po zranění se vrátil do sestavy a přinesl s sebou i štěstí. Dominik Pacovský naskočil do zápasu proti Liberci po otřesu mozku a slavil se spoluhráči druhou sparťanskou výhru v posledních třech kolech. Euforii ale krotil. „Venku z toho budeme až ve chvíli, kdy uděláme šňůru a odlepíme se ode dna,“ stojí Pacovský nohama na zemi.

Nakročeno k tomu ale Sparta nemá špatně. V souboji sousedů v tabulce porazila předposlední Liberec a přiblížila se mu na dostřel tří bodů. „Zaplaťpánbůh za dnešní výhru, pro nás to byl dneska zápas za šest bodů,“ oddechl si po zápase Pacovský, pro něhož to byl stoprvní zápas v extralize. „Jsem šťastný, že jsem se dneska vrátil do sestavy. A i když jsem nedal žádnou branku a nepřipsal si ani bod, tak jsem snad přinesl štěstí.“

Dominik Pacovský hlásí návrat

Zápas posledního s předposledním přinesl i spoustu emocí. Zvlášť v závěru se množily potyčky a šarvátky. „Bylo to znát, zvlášť když jsme vedli, tak začal být Liberec hodně nervózní,“ přiznal Pacovský. „My jsme si před zápasem říkali, že je to pro nás zápas jako v play-off. A tak jsme k tomu taky přistoupili – ta první třetina z naší strany sice nebyla nic moc, ale pak jsme se hodně zvedli a hráli jsme o dost lépe.“

Sparta vyhrála dva ze tří posledních zápasů, Dominik Pacovský ale stojí nohama na zemi. „Ještě pořád ale nemůžeme říct, že je krize pryč. Sice jsme dvakrát vyhráli, což je super, ale musíme udělat nějakou šňůru, odlepit se ode dna, a pak teprve můžeme říct, že jsme venku z krize,“ nenechal se po zápase strhnout k přílišné euforii.

Sparta ale po dlouhé době předvedla disciplinovanou hru v obraně a Pacovský vyzdvihl i výkon gólmana: „Marek Schwarz dneska podal famózní výkon, obrana taky hrála velmi dobře a myslím si, že jsme tomu pomohli i my útočníci. Takhle by měl z naší strany vypadat každý zápas.“