30. 8. 2013 Jiří Liebreich

Pacovský: Za stavu 3:0 nám přecvaklo...

Fanouškům Sparty se v zápase domácích proti Jyväskylä naskytla vůbec první šance vidět A-tým v European Trophy v Holešovicích. A premiéra to byla vítězná, sparťané zdolali soupeře z Finska 5:4 po samostatných nájezdech. Dvěma body (1+1) se na výhře podílel i DOMINIK PACOVSKÝ. "Za stavu 3:0 nám přecvaklo, začali jsme bezhlavě útočit, nebránili jsme," hodnotí přelom utkání.

Jaké byly taktické pokyny trenéra pro vstup do utkání?
Samozřejmě jsme nastoupili s tím, že chceme soupeře porazit. Věděli jsme, že na nás jde bruslivý tým, že na nás vlítnou. Chtěli jsme napadat ve středním pásmu, sbírat puky a chodit díky tomu do brejků. Ze začátku se nám to celkem dařilo, vedli jsme 3:0. Bohužel, nakonec z toho bylo skóre 4:4.

Do jaké míry se podařilo plány splnit?
Myslím si, že do půlky utkání jsme hráli dobře. Vedli jsme 3:0, pak nám ale přecvaklo. Začali jsme bezhlavě útočit, nebránili jsme. Soupeř vstřelil dva góly, to je dostalo do zápasu. Ve třetí třetině jsme sice znovu odskočili na dvě branky, ani to jsme ale neudrželi. Bylo to po našich chybách.

Za stavu 3:0 byl tým na vlně, hezky se na to koukalo. Pak ale soupeř snížil na 3:2, co se stalo?
Těžko říci. Už se nám to stalo několikrát, máme to v hlavách. Vedeme 3:0, nedokážeme pak zápas odbránit, udržet náskok. Na tom musíme jednoznačně zapracovat, hlavně tedy do sezony!

V minulé sezoně jste proti Jyväskylä rozhodl gólem v prodloužení, vzpomněl jste si na tuto příjemnou skutečnost?
Připomněl mi to Toňák. Já si ani nevybavil, že jsme tam hráli, nebo na jméno týmu. Pak mi ale docvaklo, co se to loni opravdu stalo. (úsměv)

Už potřetí v rámci European Trophy došlo na nájezdy. Nehlásil jste se o svou šanci ani tentokrát?
Ne, určitě ne. (úsměv) Já vždycky raději počkám, co trenér. Kdyby přišla šance jet, tak se samozřejmě snažím, abych dal gól. Je pravdou, že jich moc neproměňujeme. Ani v zápase, když máme úniky či nájezdy, tak nám příliš nejdou – na tom bychom měli také zapracovat a zlepšit se.