24. 7. 2012 Oliver Sálus

Patrik Husák: Už se těším na led

P r a h a – Suchá část letní přípravy je u konce, tým pražské Sparty se ve čtvrtek poprvé podívá na led. O tom, jak probíhala, jsme si povídali s Patrikem Husákem. Talentovaný obránce také prozradil své osobní cíle pro následující ročník.

Cíle jsou jasné: Prosadit se, vyhrávat!

Po devíti týdnech jste se dostali na led. Jak zatím probíhá týmová příprava?
Příprava probíhá stejně jako minulý rok. Měli jsme dvoufázové tréninky tři dny v týdnu a na začátku června jsme pak odjeli s celým týmem na soustředění do Železné Rudy. V programu byla především posilovna, odrazová síla v písku na Olympu. V polovině června jsme se s fanoušky zúčastnili prvního ročníku závodu Genesis Bike Prague. Dále pak třeba cyklistika v Železné Rudě nebo běhání ve Stromovce a do schodů na Letné. Každopádně jsem se na led těšil.

PATRIK HUSÁK

Trénoval jste kromě přípravy s týmem taky individuálně?
Občas jsem chodil s Miroslavem Formanem do posilovny a na tenis. Ale příprava s týmem byla sama o sobě dost náročná, takže pár dní volna a odpočinku neuškodilo.

Kádr se trochu obměnil, co noví hráči, jak je vnímáte?
Kluci zapadli do týmu výborně, jsem si jistý, že vytvoříme dobrou partu, podobně jako předešlou sezonu.

Jaké jsou vaše cíle do následující sezony?
S týmem máme základní cíl dostat se do play-off. Já bych se chtěl nastálo propracovat do základní sestavy. Nerad bych pendloval mezi první ligou a Spartou. Zatím jsme se o tom s trenéry ještě nebavili. Uvidíme, jak se mi vydaří přípravné zápasy, od toho se všechno bude odvíjet. Samozřejmě doufám, že se dostanu do osmičky obránců, začnu se nějak bodově prosazovat, atd. Hlavně si přeju, aby se mi vyhýbala zranění a týmu se dařilo.

Dost se teď řeší „konkurence“ se Lvem. Odešlo do něj několik sparťanů, budete sdílet halu pro tréninky a zápas. Jak to celé vnímáte vy?
Zatím to nijak nenarušilo naší přípravu nebo tréninky, tak to moc neřešíme. Sám jsem zvědavý, jak se to všechno skloubí v sezoně. Myslím ale, že přípravný zápas, který se Lvem v srpnu odehrajeme, bude jen zápas jako každý jiný.