2. 8. 2014 Robin Mana

Pech: Nejvíc se těším na Champions League

Sparťané mají za sebou první týden přípravy na ledě, který jim podle jejich slov dal docela zabrat. V podobném duchu se vyjadřoval při jeho hodnocení také šikovný útočník LUKÁŠ PECH. Čerstvě dvojnásobný otec v rozhovoru na klubovém webu mimo jiné hovoří o tom, na které přípravné zápasy se nejvíce těší.

Lukáši, máte za sebou první týden přípravy na ledě. Jak ho hodnotíte?
Abych řekl pravdu, nebylo to vůbec lehké. Začátky nejsou nikdy jednoduché, ale upřímně jsem čekal, že úvodní tréninky budou spíše takové seznamovací. Místo toho jsme do toho skočili přímo po hlavě. Čekal jsem to trochu jednodušší, ale postupem času se to hodně zlepšovalo.

Trenér Jandač uvedl, že Sparta bude muset hrát v souvislosti se změnami v kádru v nové sezoně trochu jinak, důrazněji. Možná na úkor ofenzivních manévrů. Daly se už nějaké změny vypozorovat na prvních trénincích?
Tak to ještě ne. Na to je brzy. Zatím je to hodně o nabírání fyzické kondice, takže hodně bruslíme a zkoušíme si různé věci. Taktické záležitosti přijdou určitě na řadu až během přípravných zápasů. Tam se ukáže, jakým směrem se bude naše hra ubírat.

První přípravný zápas vás čeká už ve středu v Českých Budějovicích a další utkání budou v rychlém sledu následovat. Na který z nich se vy osobně nejvíce těšíte?
Já tedy stoprocentně na duely Champions League. Je to úplně nová soutěž, která má podle mě velký potenciál. Když hrajete v české extralize, nemáte příliš příležitostí k podobným mezinárodním zápasům, takže jsem hodně zvědavý a doufám, že nás při domácích utkáních přijde podpořit co nejvíc fanoušků.

Tým se v létě hodně proměnil. Se kterým z nových hráčů si v kabině nejvíc rozumíte?
Přišlo hodně hráčů, jsou tu kluci ze Slovenska, pak Slovinec Robert Sabolič a další. Ale já nemůžu říct, že bych někoho nějak upřednostňoval. V kabině je pohoda a bavím se s každým.

Od nové sezony dochází ke zvětšení útočného pásma. Vy jste hodně technický hráč, takže to by vám mohlo vyhovovat. Jak tuto změnu pravidel hodnotíte?
To zatím ještě nějak nemůžu hodnotit. Jaký to bude mít dopad na hru, to uvidíme až na ledě při zápasech. Ale snaha o podporu útočné hry je jasná. Markantní to bude hlavně při přesilových hrách. Jsem na to zvědavý, určitě to bude zajímavá novinka.

Mluví se také o tom, že si v nové sezoně budou moci kluby zvolit barvu domácích dresů. Kdyby tomu tak skutečně bylo, pro jakou variantu byste byl?
Tak to je věc kterou vůbec neřeším, na tom mi nikdy nezáleželo. Přijdu do šatny, a co tam visí, v tom hraju. (směje se) Ani jsem nad tím nepřemýšlel. Jestli rudá, nebo bíla, to je jedno, hlavně aby se dařilo herně.

Jak se vám vlastně líbí staronové logo, kterým se bude Sparta od této sezony prezentovat?
To se hodně povedlo. Je to moc pěkné retro a je z toho cítit bohatá historie Sparty. Něco takového v domácí soutěži moc klubů nepoužívá, jestli vůbec nějaký. Takže je to pro nás sparťany výjimečná příležitost, že můžeme oblékat dres s logem, které vziklo před více než sto lety.

Pikantnost soubojů s Karlovými Vary asi už příliš neřešíte, přesto, tentokrát se utkáte se svým bývalým zaměstnavatelem 19. září, tedy přesně na své narozeniny. Připravíte si pro své spoluhráče v kabině nějakou speciální motivaci?
Opravdu? To jste mě překvapil, to jsem vůbec netušil... Určitě něco vymyslím. Nebo jestli bych to neměl spíš utajit, asi to bude hodně drahé... (směje se)

Na závěr pojďme od hokeje pryč. Jak jste vlastně trávil letní dovolenou?
V létě jsme s přítelkyní oslavili narození druhého potomka, takže nějaké velké cestování nebylo. Trochu jsme jezdili tady po Česku a trávili čas u mých rodičů nebo u rodičů mé přítelkyně. Bylo to trochu jiné, ale skvělé. Moc jsme si to užili.